Pierwsze święta z dzieckiem - jak się do nich przygotować? Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Uncategorized > Pierwsze święta z dzieckiem – jak się do nich przygotować?

Pierwsze święta z dzieckiem – jak się do nich przygotować?

Boże Narodzenie to jeden z najpiękniejszych okresów w roku. Jest on jeszcze bardziej magiczny, jeśli są to nasze pierwsze święta z dzieckiem. Świeżo upieczeni rodzice powinni odpowiednio się do nich przygotować, aby był to czas pełen spokoju, miłości i radości.

pierwsze święta z dzieckiem, święta z dzieckiem

Tego dowiesz się z artykułu:

▶ Niemowlak a spotkania rodzinne – na co uważać?

▶ Małe dziecko i choinka – jaką wybrać?

▶ Spotkanie niemowlaka z Mikołajem – czy to dobry pomysł?

▶ Dziecko i świąteczne potrawy – co można podać dziecku?

Niemowlak a spotkania rodzinne – na co uważać?

Święta Bożego Narodzenia 🎄 to czas, w którym wielu krewnych poznaje naszego maluszka. Często wiąże się to z przekładaniem dziecka z rąk do rąk, ponieważ każda ciocia chce potrzymać maleństwo chociaż przez chwilę. Do tego w domu jest dość głośno i kręci się w nim wiele nieznanych osób 👥. Wszystko to może być stresujące dla maluszka 👶, dlatego trzymajmy niemowlaka blisko siebie. Przytulanie go da mu poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Świąteczne spotkania rodzinne mogą także nieco rozregulować tryb dnia maluszka. Starajmy się tego uniknąć poprzez wcześniejsze ustalenie z rodziną dogodnej godziny ⏰ świątecznego spotkania.

Małe dziecko i choinka – jaką wybrać?

Pierwsze święta z dzieckiem to także pierwsza choinka 🎄 naszego maluszka. Rodzice zwykle starają się, aby była piękna i okazała. Zapominają oni o tym, że raczkujące dziecko zaciekawione drzewkiem w mgnieniu oka znajdzie się pod choinką. Może ono przez to skaleczyć 🩸 się bombką lub co gorsza, przewrócić na siebie drzewko. Najlepiej więc na pierwsze święta z dzieckiem wybrać małą choinkę i udekorować ją plastikowymi bombkami. Zalecamy także unikanie wieszania na choince jadalnych ozdób, takich jak cukierki 🍬 czy ciasteczka 🧁.

Spotkanie niemowlaka z Mikołajem – czy to dobry pomysł?

Wręczanie prezentów to jedna z pięknych świątecznych tradycji. Jest to jeden z najbardziej wyczekanych momentów podczas pierwszych świąt z dzieckiem. Jednak dla niemowlaka może się ona skoczyć traumą. Stąd pytanie – czy spotkanie niemowlaka z Mikołajem jest dobrym pomysłem? Spotkanie z brodatym mężczyznom 🎅 ubranym w czerwony strój, zamiast radością, może skoczyć się płaczem. Pozostawmy więc dziecku swobodę w tej kwestii. Sadzanie malucha 👶 na kolanach Świętego Mikołaja na siłę nie może skoczyć się dobrze. Dajmy więc dziecku czas – im będzie starsze, tym lepiej będzie radziło sobie podczas spotkania z Mikołajem.

Dziecko i świąteczne potrawy – co można podać dziecku?

Każdemu Boże Narodzenie kojarzy się z rewelacyjnymi smakami. Na naszych talerzach 🍽 pojawia się m.in. ryba, barszcz, pierogi czy sernik. Nie są to dania, które powinny znaleźć się w diecie niemowlaka ⚠.

Jeśli nasz maluch niedługo skończy roczek, to możemy dać mu do spróbowania odrobinę świątecznych potraw. Powinna to być tylko niewielka ilość, która pozwoli dziecku jedynie poczuć smak. U młodszych dzieci próbowanie świątecznych potraw może skończyć się bólem brzuszka i biegunką 🚾.

To również może Cię zainteresować: Płacz dziecka – naucz się rozpoznawać jego rodzaje

Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 17/11/2022

Wpisany w:: Uncategorized

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium