Odpowiedzi na pytania, jakie nas nachodzą przed wykonaniem testu na ojcostwo Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Odpowiedzi na pytania, jakie nas nachodzą przed wykonaniem testu na ojcostwo

Odpowiedzi na pytania, jakie nas nachodzą przed wykonaniem testu na ojcostwo

Test na ojcostwo to poważne badanie, które daje nam pewny wynik, określający nasze rodzicielstwo. Nachodzące nas pytania oraz wątpliwości są naturalne i nie należy obawiać się ich zadawać. Warto zasięgnąć szerszej wiedzy na temat tego badania genetycznego, aby podejść do niego rozważnie i ze spokojem. Oszczędzimy sobie wiele nerwów, wiedząc jak wygląda sam test, gdzie go wykonać oraz ile oczekuje się na wynik badania.

Jak się robi testy na ojcostwo, Jak oszukać testy na ojcostwo, Gdzie zrobić testy na ojcostwo, Ile się czeka na wynik testu na ojcostwo

Jak się robi testy na ojcostwo?
Jak oszukać testy na ojcostwo?
Gdzie zrobić testy na ojcostwo?
Ile się czeka na wynik testu na ojcostwo?

Jak się robi testy na ojcostwo?

Test na ojcostwo jest prostym badaniem, które wykonuje się poprzez pobrania materiału genetycznego zarówno ze strony ojca, jak i dziecka. Jeżeli pociecha jest już na świecie, wystarczy wymaz z wewnętrznej strony policzka. Jeżeli nie jest to możliwe, wystarczy w zupełności inny element, która zawiera jego DNA. Może to być zarówno szczoteczka do zębów jak też pojedynczy włos z cebulką. W przypadku, kiedy dziecko jest cały czas w łonie matki, pobiera się w sposób nieinwazyjny krew z jego DNA. Następnie próbka jest przekazywana do laboratorium, gdzie porównywana jest z materiałem genetycznym ojca.

Jak oszukać testy na ojcostwo?

Test na ojcostwo jest badaniem genetycznym, który daje wynik z pewnością wynoszącą 99,99%. Nie można go więc podrobić ani oszukać. Aby rezultat testu był inny, trzeba byłoby podać DNA całkowicie innej osoby.

Gdzie zrobić testy na ojcostwo?

Aby nasz test na ojcostwo został przeprowadzony w jak najlepszych warunkach, warto wybrać placówki laboratoryjne, które posiadają wszystkie niezbędne uprawnienia. Dobrze więc już na samym początku sprawdzić, czy wybrane przez nas miejsce zatrudnia wykwalifikowany personel oraz czy ma akredytację PCA.

Ile się czeka na wynik testu na ojcostwo?

Na wynik testu na ojcostwo nie czeka się długo. Istnieją placówki, które wykonują badania na ojcostwo i przekazują wyniki już w ciągu 48 godzin. Najczęściej na rezultat czeka się maksymalnie kilka dni roboczych. Jest to uzależnione od kilku czynników, przede wszystkim od tego, czy dziecko jest już na świecie, czy dopiero oczekujemy na narodziny.

Data publikacji: 24/09/2019, Data aktualizacji: 16/09/2020

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium