Na ile przed porodem można zrobić test na ojcostwo? Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Jesteś: Badania DNA > Na ile przed porodem można zrobić test na ojcostwo?

Na ile przed porodem można zrobić test na ojcostwo?

Testy DNA na ojcostwo pozwalają odzyskać spokój i naprawić relację w związku. Najwcześniej dostępne badanie DNA na ojcostwo to test DNA na ojcostwo w ciąży. Jak wygląda takie badanie i kiedy można je wykonać? Sprawdź, na ile przed porodem można zrobić test na ojcostwo?

na ile przed porodem można zrobić test na ojcostwo

Tego dowiesz się z artykułu:

Na ile przed porodem można zrobić test na ojcostwo?

Badanie DNA na ojcostwo można wykonać już po skończonym 8 tygodniu ciąży. Wynik testu DNA na ojcostwo w ciąży na 7 miesięcy przed porodem jest tak samo pewny, jak wynik testu DNA, wykonanego na podstawie próbek pobranych po narodzinach dziecka. Wynika to z tego, że ludzkie DNA jest niezmienne w trakcie życia i kształtuje się ono już w momencie poczęcia.

To może Cię zainteresować: Jak sprawdzić czy dziecko jest moje?

Jak wygląda test na ojcostwo w ciąży od 8 tygodnia?

Test na ojcostwo w ciąży można wykonać najwcześniej w 8 tygodniu ciąży. Do wykonania badania DNA na ojcostwo w ciąży wystarczą dwie próbki – próbka krwi uzyskana od ciężarnej oraz wymaz z policzka domniemanego ojca. W krwiobiegu ciężarnej kobiety krąży wolne płodowe DNA, dzięki czemu próbka krwi zawiera materiał genetyczny jej dziecka.

Jak wygląda test na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia?

Po 15 tygodniu ciąży dostępne jest też pobranie próbek podczas badań w ciąży. Wówczas specjalista pod kontrolą USG pobiera próbkę płynu owodniowego. Od rodziców mogą być wykorzystane dowolne próbki, np. maszynka do golenia czy szczoteczka do zębów. Oprócz wyniku testu na ojcostwo można otrzymać wynik badania dziecka pod kątem najczęściej występujących wad genetycznych, m.in. zespołu Downa.

Ciekawy artykuł: Zrobiłam test na ojcostwo w ciąży – historia Renaty

Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 31/01/2020, Data aktualizacji: 10/05/2021

Wpisany w:: Badania DNA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *