Na czym polega test na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia? Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Badania DNA > Na czym polega test na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia?

Na czym polega test na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia?

Badanie na ojcostwo w ciąży można wykonać na dwa sposoby – od 8 lub od 15 tygodnia ciąży. Test na ojcostwo w ciąży od 8 tygodnia wymaga pobrania do badań próbki krwi ciężarnej, natomiast próbki do testu na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia są pobierane podczas badań prenatalnych, pod kontrolą USG. Na czym polega test na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia i jak pewny jest jego wynik?

Na czym polega test na ojcostwo w ciazy od 15 tygodnia

Tego dowiesz się z artykułu:

Na czym polega test na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia?

Test na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia to badanie DNA, które wymaga dostarczenia do laboratorium genetycznego trzech  próbek – jednej zawierającej materiał genetyczny dziecka i drugiej zawierającej materiał genetyczny domniemanego rodzica.

  • DNA domniemanego ojca można pobrać z dowolnego przedmiotu osobistego codziennego użytku, np. zużytej szczoteczki do zębów czy maszynki do golenia. Materiał genetyczny domniemanego ojca można pobrać także z wyrwanego włosa z cebulką lub nietypowych przedmiotów takich jak niedopałek papierosa lub nadgryzione ciastko.
  • DNA dziecka jest izolowane z próbki płynu owodniowego, który jest pobierany w trakcie badań prenatalnych. Pobranie odbywa się pod ścisłą kontrolą aparatury USG.

Ciekawy artykuł: Czy można zrobić badanie na ojcostwo na NFZ?

Kiedy dostępny jest wynik testu na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia?

Po dostarczeniu do laboratorium genetycznego próbek do testu na ojcostwo w ciąży wynik jest dostępny do 10 dni roboczych. Za opłatą można skrócić czas oczekiwania na wynik testu DNA do 2 dni roboczych.

To może Cię zainteresować: Czym są mikroślady? Dowiedz się więcej o próbkach dyskretnych

Czy test na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia jest pewny?

Badanie na ojcostwo w ciąży od 15 tygodnia polega na ustaleniu profili genetycznych i ich porównaniu. Wynik testu DNA na ojcostwo jest jednoznaczny i pozwala potwierdzić lub wykluczyć ojcostwo na etapie ciąży. Ponieważ DNA jest niezmienne przez całe nasze życie, test ten jest tak samo wiarygodny, jak badanie DNA na ojcostwo wykonywane po narodzinach dziecka.

Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 25/02/2020, Data aktualizacji: 10/05/2021

Wpisany w:: Badania DNA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium