Jaka jest cena badań DNA? - Sprawdź od czego zależy Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Jaka jest cena badań DNA?

Jaka jest cena badań DNA?

Badania DNA są popularne i pozwalają na wykrywanie mutacji genetycznych, a także na wykluczenie lub potwierdzenie ojcostwa. Co ważne, są łatwo dostępne i może zdecydować się na nie każdy – ofert laboratoriów nie brakuje, można znaleźć je w każdym większym mieście. Wiele z nich oferuje klientowi możliwość przesłania próbek poprzez kuriera, co jest wyjątkowo komfortowym i szybkim rozwiązaniem.

Czy rodzaj badania DNA ma wpływ na cenę, Jaka jest cena badania DNA, Czy w badaniach DNA są ukryte koszty, Czy za wynik badania DNA są dodatkowe opłaty

 

Spis treści:
Czy rodzaj badania DNA ma wpływ na cenę?
Jaka jest cena badania DNA?
Czy w badaniach DNA są ukryte koszty?
Czy za wynik badania DNA są dodatkowe opłaty?

Czy rodzaj badania DNA ma wpływ na cenę?

Rodzaj badania DNA zawsze ma wpływ na cenę. Najtańsze są badania określające mutacje genetyczne oraz badania na ojcostwo przeprowadzone już po urodzeniu się dziecka. W przypadku badań DNA wykonywanych jeszcze w okresie ciąży, cena wynosi nawet kilka tysięcy złotych. Wiele zależy bowiem od sposobu i metody pozyskiwania próbki do badań.

Jaka jest cena badania DNA?

Badania DNA cena to kwestia zróżnicowana. Testy na ojcostwo kosztują od 400 złotych wzwyż, natomiast jeśli są przeprowadzane w okresie trwania ciąży, ich cena sięga nawet 6 tysięcy złotych. Badania kariotypu rodziców to wydatek rzędu około 500 złotych, natomiast badania genetyczne płodu po poronieniu kosztują zwykle około 1000 złotych. Badania genetyczne mające na celu wykrycie mutacji genów to wydatek około 300 złotych, w zależności od rodzaju analizy.

Czy w badaniach DNA są ukryte koszty?

Może zdarzyć się tak, że cena badania DNA podawana przez laboratorium nie obejmuje tzw. ukrytych kosztów. Mogą być to dodatkowe opłaty związane z przesłaniem próbek czy otrzymaniem dodatkowego egzemplarza wyników. Warto sprawdzić, czy faktycznie cena podawana jest ostateczna, czy może laboratorium będzie wymagało uiszczenia dopłaty.

Czy za wynik badania DNA są dodatkowe opłaty?

Badanie DNA uwzględnia w swojej cenie wynik, który zwykle przedstawiony jest w formie graficznej i opisowej. Ewentualnej dopłaty może wymagać jedynie dodatkowy egzemplarz czy ekspertyza, jeśli życzy sobie tego klient. Każde badanie kończy się jednak szczegółową analizą i wynikiem, który jest udostępniany zleceniodawcy już w cenie badania.

Data publikacji: 10/05/2019, Data aktualizacji: 16/09/2020

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium