Jak wybrać najlepsze laboratorium? Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Badania DNA > Jak wybrać najlepsze laboratorium?

Jak wybrać najlepsze laboratorium?

Laboratorium genetyczne

Zdajemy sobie sprawę z tego, że ustalenie ojcostwa jest dla Ciebie bardzo poważną sprawą. Dlatego też wykonanie testu DNA na ojcostwo powierz ludziom, którzy się na tym naprawdę znają, a ich wiedza oraz kompetencje potwierdzone są certyfikatami jakości oraz pozytywnymi opiniami klientów.

 

 

 

Pobierz darmowy poradnik i poznaj najważniejsze wskazówki!

⇓⇓⇓

POBIERZPORADNIK- NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE LABORATORIUM?

Po pierwsze – informacje…

Przy wyborze laboratorium należy kierować się wiedzą zgromadzoną na dany temat. Ważne jest to, abyś przeanalizował informacje zawarte na stronie internetowej oraz broszury danego laboratorium. Jakich informacji tam szukać? Przede wszystkim wyczerpujących. Profesjonalne firmy przeprowadzające testy DNA zamieszczają na swoich stronach internetowych wszystkie niezbędne informacje dotyczące laboratorium, zespołu pracowników oraz stosowanych technologii.

Ten test zdemaskuje wszystkich „pseudo-profesjonalistów”, zamieszczających na swoich stronach jedynie informacje o tym, że badanie przeprowadzone zostanie w „renomowanym laboratorium”. Teza ta, nie jest poparta jednak żadnymi konkretnymi argumentami, co skłania do zachowania ostrożności wobec takich deklaracji.

Po drugie – certyfikaty…

Tym, co na pewno potwierdzi renomę danego laboratorium są wspomniane już certyfikaty. Dobry pracownik dostaje od swojego szefa wspaniałe referencje, a dobre laboratorium potwierdzenie jakości wykonywanych usług w postaci certyfikatu. Nikt nie wymaga od Ciebie, abyś był doskonale zorientowany w technologii oraz normach, jakie powinien spełniać ten usługodawca. Zrobią to za Ciebie ludzie, którzy się na tym znają i są wstanie wydać prawdziwą i obiektywną ocenę danego laboratorium.

Po trzecie – doświadczenie…

Biotechnologia jest dziedziną, która w ostatnich latach bardzo szybko się rozwija. Rośnie też zapotrzebowanie na usługi z zakresu analizy DNA. W związku z tym, ta swoistego rodzaju „moda” na badania genetyczne sprawiła, że wiele firm, zajmujących się do niedawna innymi gałęziami biotechnologii, zaczęło wprowadzać do katalogu swoich usług również diagnostykę DNA.

Ponadto, pojawiło się na rynku wiele nowych firm, które również oferują tego rodzaju usługi. Konkurencja jest rzeczą niewątpliwie pożądaną, ponieważ stymuluje rozwój rynku, aczkolwiek niekoniecznie musisz stać się „królikiem doświadczalnym” firm, które dopiero eksperymentują w dziedzinie diagnostyki DNA. Dlatego też, wybierając laboratorium, weź pod uwagę to, jak długo dana firma jest na rynku i ile takich badań na ojcostwo już wykonała. Oprócz tego, bardzo ważny jest również wykwalifikowany i doświadczony personel. Pamiętaj, że dokonała technologia w porównaniu z wiedzą i doświadczeniem zespołu medycznego dają gwarancję jakości i satysfakcji.

Po czwarte – obsługa klienta …

Innym ważnym aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru laboratorium jest obsługa klienta. To bardzo ważne, abyś miał zapewniony doskonały kontakt z przedstawicielami firmy. Powinni oni udzielić Ci odpowiedzi na wszystkie nurtujące Cię pytania oraz poinformować o wszystkich ważnych czynnościach, których musisz dopełnić, gdy zdecydujesz się na test DNA w kierunku ustalenia ojcostwa.

Każdy człowiek jest inny, dlatego firma, której zlecasz przeprowadzenie badania powinna respektować zasadę indywidualnego podejścia do klienta. Profesjonalni usługodawcy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom zleceniodawcy. Ważne jest też to, w jaki sposób są przechowywane twoje dane osobowe. Ze względu na delikatność i poufność, dane powinny być doskonale chronione. Przechowywanie ich w zabezpieczonych bazach danych, umieszczonych na osobnym serwerze w celu zapobiegnięcia włamań z Internetu, to najbardziej bezpieczny sposób na zachowanie twojej prywatności. Firma, której zlecasz wykonanie testu na ojcostwo powinna również udzielić ci wyczerpujących informacji na temat tego, co się dzieje z próbkami pobranego przez Ciebie materiału genetycznego.

Po piąte – jakość…

Decydując się na wykonanie testu DNA w kierunku ustalenia ojcostwa liczysz na otrzymanie pewnej i jednoznacznej odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie o biologiczne ojcostwo. Niemal każda firma, oferująca tego rodzaju badania, mówi, iż wynik uzyskany w toku analizy daje Ci pewność. Różnie jest ona argumentowana. Dla niektórych firm miarą pewności jest liczba analizowanych markerów, czyli miejsc niekodujących genomu ludzkiego. Ważne jest nie tylko to, jakiego rodzaju są to markery, ale także to, jak zaawansowana jest analiza statystyczna, jaki sprzęt jest używany podczas niej oraz jak doświadczony jest zespół wykonujący badanie.

Nikt nie wymaga od Ciebie, abyś miał na tyle dużą wiedzę z zakresu biotechnologii, abyś potrafił samodzielnie ocenić te wszystkie aspekty. Dlatego też podczas ich oceny weź pod uwagę opinię specjalistów potwierdzoną certyfikatami.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania pisz na : pytanie@pewnytato.pl

Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 10/10/2015, Data aktualizacji: 04/02/2021

Wpisany w:: Badania DNA, Laboratorium genetyczne, Testy na ojcostwo

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium