Jak zrobić test na ojcostwo szybko i dyskretnie? - Pewnytato.pl Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Testy na ojcostwo > Jak zrobić test na ojcostwo szybko i dyskretnie?

Jak zrobić test na ojcostwo szybko i dyskretnie?

Osobom zlecającym test na ojcostwo zależy przede wszystkim na uzyskaniu pewnego wyniku – to zrozumiałe. Nie mniej ważna okazuje się jednak możliwość zachowania dyskrecji oraz krótki czas realizacji badania. Spełnienie tego typu oczekiwań jest oczywiście możliwe, pod warunkiem, że wybierzemy dobre laboratorium. Jak zrobić test na ojcostwo szybko i dyskretnie? Odpowiedz znajdziesz w tym artykule.

jak zrobić test na ojcostwo

Jak zrobić test na ojcostwo – dyskretna wysyłka zestawu

Prywatne testy na ojcostwo są bardzo wygodnym rozwiązaniem, dającym klientowi bardzo dużą swobodę. Może on bowiem samodzielnie pobrać próbki do badania w najbardziej dogodnym dla siebie miejscu i czasie, np. we własnym domu. Do pozyskania materiału genetycznego, w postaci wymazu z policzka czy też innych próbek, służy najczęściej specjalny zestaw pobraniowy. Laboratorium wysyła go klientowi po wcześniejszym zamówieniu. Wybierając laboratorium badań DNA, warto zwrócić uwagę, czy istnieje możliwość dyskretnej wysyłki takiego zestawu. Daje to gwarancję , że kopercie nie pojawi się logo, pieczątka czy nazwa laboratorium. Dzięki temu osoby postronne nie dowiedzą się, co stanowi zawartość przesyłki.

Jak zrobić test na ojcostwo – zestaw wysłany na dowolny adres

Laboratorium nie musi wysyłać zamówionego zestawu na adres zamieszkania klienta. Może to być dowolna lokalizacja, np. najbliższy paczkomat, stancja benzynowa albo apteka.

Ten artykuł Cię zainteresuje: Jak badania ojcostwa wpływają na więzi rodzinne?

Jak zrobić test na ojcostwo – badani nie muszą podawać swoich danych osobowych

W niektórych laboratoriach istnieje możliwość zlecenia anonimowego testu na ojcostwo. Uczestnicy badania są wówczas określani po prostu jako: „domniemany ojciec”, „dziecko”.
W identyczny sposób zostają opisane również próbki materiału DNA przeznaczone do analizy. Laboratoria dbające o komfort i dyskrecję swoich klientów powinny mieć również wdrożony system zabezpieczający przed dostaniem się informacji o badaniu w niepowołane ręce. W niektórych laboratoriach jest to rozwiązane w ten sposób, że informacje na temat zleconego badania przekazywane są dopiero po wcześniejszej weryfikacji tożsamości osoby dzwoniącej i po podaniu ustalonego wcześniej hasła.

Przeczytaj również:Ustalenie ojcostwa na podstawie grup krwi? Poznaj o wiele pewniejszą metodę!

Jak zrobić test na ojcostwo – wynik gotowy w zaledwie kilka dni

Czas oczekiwania na wynik analizy genetycznej jest różny w zależności od laboratorium oraz rodzaju zleconego testu. W przypadku sądowego testu na ojcostwo albo testu na ojcostwo przy okazji badań w ciąży, cała procedura może trwać trochę dłużej. Podstawowy, prywatny test na ojcostwo zrealizujemy już jednak nawet w 3 dni robocze (czas ten liczony jest od momentu trafienia próbek do laboratorium). W niektórych laboratoriach istnieje nawet możliwość przyspieszenia wyniku do 48 godzin.

Autor: Redakcja serwisu Pewnytato.pl
Zdjęcie: Designed by Freepik

Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 11/01/2019, Data aktualizacji: 10/05/2021

Wpisany w:: Testy na ojcostwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium