Jak ustalić ojcostwo - badania na ojcostwo Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Jak ustalić ojcostwo – badania na ojcostwo

Jak ustalić ojcostwo – badania na ojcostwo

W celu potwierdzenia, a także wykluczenia czy dany mężczyzna jest biologicznym ojcem wykonuje się badania na ojcostwo. Badanie na ojcostwo jest bardzo wiarygodnym badaniem, ponieważ wiarygodność to aż 99,99% przy potwierdzeniu ojcostwa, a 100% przy jego wykluczeniu. Jak ustalić ojcostwo? 

Jak ustalić ojcostwo – jaka cena testu na ojcostwo ?
Jak ustalić ojcostwo – kiedy laboratorium dostarczy wyniki testu na ojcostwo ?
Jak ustalić ojcostwo – czy test na ojcostwo zawsze daje wynik o wysokiej wiarygodności ?
Jak ustalić ojcostwo – ile trzeba zapłacić za test na ojcostwo ?

Jak ustalić ojcostwo – jaka cena testu na ojcostwo ?

W zależności od miejsca przeprowadzania badania DNA cena może być różna, gdyż składa się na nią wiele czynników m. in. certyfikatów i akredytacji potwierdzających pełen profesjonalizm, a także ilość zużytych markerów czy jakości odczynników. Gdzie i jak ustalić ojcostwo? W tej kwestii nie należy wybierać bardzo tanich laboratoriów, które proponują badanie za mniej niż 500zł, gdyż nie ma pewności, że wykonają je prawidłowo.

Cena za badania na ojcostwo waha się w okolicach 500 zł nawet do 2000 zł.

Jak ustalić ojcostwo – kiedy laboratorium dostarczy wyniki testu na ojcostwo ?

Oczekiwania na wynik testu na ojcostwo nie trwa długo. W większości przypadków wyniki są już dostępne po kilku dniach roboczych. W przypadku konieczności nagłego otrzymania wyników istnieje możliwość wykonania testów express i otrzymania wyników po 24-48 godzinach. Podczas ciąży sytuacja jest podobna i na wyniki czeka się kilka dni.

Jak ustalić ojcostwo – czy test na ojcostwo zawsze daje wynik o wysokiej wiarygodności ?

Badanie na ojcostwo jest bardzo wiarygodną procedurą ustalania ojcostwa, a błędy zazwyczaj zdarzają się tylko w niewyszkolonych i nieprofesjonalnych laboratoriach. Jak ustalić ojcostwo, żeby być pewnym otrzymanych wyników? Aby mieć pewność co do testów na ojcostwo lepiej wybierać placówki z akredytacją i certyfikacją, które stale podnoszą kwalifikacje swoich pracowników oraz stosują odpowiednie procedury w celu uzyskania bardzo wiarygodnych badań.

Jak ustalić ojcostwo – ile trzeba zapłacić za test na ojcostwo ?

Oprócz pytania „jak ustalić ojcostwo?” wśród osób, na myśl też przychodzi pytanie o cenę takiego badania na ojcostwo. Ważnym aspektem, który wpływa na cenę jest także, czy badanie jest zlecane przez sąd czy wykonuje się je prywatnie. W zleceniu przez sąd cena jest wyższa ze względu na większe formalności i może wynosić do 2000 zł. W sytuacji wykonywania badania na ojcostwo prywatnie możliwe jest wykonanie testu za 500 zł, a w bardziej wyspecjalizowanych placówkach cena może wynosić nawet 1700 zł. Głównym czynnikiem wpływającym na cenę jest miejsce wykonywania badania na ojcostwo.

Data publikacji: 05/05/2023, Data aktualizacji: 31/05/2023

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium