Ile kosztuje sprawdzenie ojcostwa Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Cena testu na ojcostwo > Ile kosztuje sprawdzenie ojcostwa?

Ile kosztuje sprawdzenie ojcostwa?

Sprawdzenie ojcostwa może odbywać się za pomocą porównania krwi ojca i dziecka. Jednak czy ta metoda gwarantuje pewny wynik? Absolutnie nie! Jedynym skutecznym sposobem, by ustalić pokrewieństwo, jest przeprowadzenie badań DNA. Poniżej podpowiadamy, dlaczego to testy genetyczne dają wiarygodną odpowiedź na wątpliwości związane z ojcostwem!

sprawdzenie ojcostwa, ile kosztuje sprawdzenie ojcostwa

Tego dowiesz się z artykułu:

Czy sprawdzenie ojcostwa z grup krwi daje pewność?

Sprawdzenie ojcostwa a testy DNA – jedyny pewny wynik!

Ile kosztuje sprawdzenie ojcostwa?

Czy sprawdzenie ojcostwa z grup krwi daje pewność?

Sprawdzenie ojcostwa z grup krwi 🩸🩸 to bardzo prosty sposób, lecz również mało wiarygodny. Metoda ta w niektórych przypadkach może wstępnie wykluczyć ojcostwo 🚫, lecz nie ma możliwości, by posłużyła do jego potwierdzenia [1]. Z czego to wynika?

Układ ABO zawiera 4 grupy krwi: A, B, AB i 0. Każda z osób ma tylko jedną grupę krwi, którą odziedziczyła po rodzicach. Jednak nie jest ona unikalna, gdyż milionom ludzi z całego świata przypisania jest ta sama grupa krwi. Zdarza się, że w przypadku niektórych połączeń grup krwi matki i ojca (jedno z rodziców ma grupę A, a drugie B), dziecko może posiadać jedną ze wszystkich czterech grup [1].

W związku z tym sprawdzenie ojcostwa na podstawie grup krwi nie jest również dowodem podczas spraw sądowych 👨‍⚖.

Sprawdzenie ojcostwa a testy DNA – jedyny pewny wynik!

By sprawdzenie ojcostwa było jednoznaczne i wiarygodne należy przeprowadzić badania DNA. To jedyny sposób na pewne wykluczenie lub potwierdzenie ojcostwa danego mężczyzny wobec danego dziecka. Dlatego też testy DNA na ojcostwo 🧬 są najczęściej rozstrzygającym dowodem podczas spraw sądowych [1].

Badania DNA polegają na porównaniu profili genetycznych, które są niepowtarzalne dla każdego człowieka. Taki profil jest dziedziczony w połowie po matce, a w połowie po ojcu. Tylko analiza pobranych próbek od osób badanych, ustalenie ich profili genetycznych i porównanie, daje gwarancję jednoznacznego potwierdzenia lub wykluczenia ojcostwa [2].

Sprawdzenia ojcostwa za pomocą testu DNA można dokonać zarówno po narodzinach dziecka, jak i wykonać test na ojcostwo w ciąży 🤰, który dostępny jest już po 8 lub 15 tygodniu. Rodzaj badania to także czynnik, który wpływa na to, ile kosztuje sprawdzenie ojcostwa. W zależności od wybranej opcji  badania pobiera się odpowiedni rodzaj próbek, czyli wymaz z policzka, krew, płyn owodniowy lub mikroślady (np. włosy z cebulkami, szczoteczka do zębów 🪥, smoczek 🍼, gryzak) [2]. Niezależnie od formy testu, metoda badania jest prosta i bezpieczna, a wynik pewny, co pozwala ukoić nerwy i odzyskać spokój.

Ile kosztuje sprawdzenie ojcostwa?

Ile kosztuje sprawdzenie ojcostwa 💰? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które mają jakiekolwiek wątpliwości na temat pokrewieństwa.

Cena testów na ojcostwo przeprowadzonych po narodzinach dziecka zazwyczaj waha się w granicach 600-2000 zł. Natomiast cena testu na ojcostwo w ciąży to koszt 2000-7000 zł 💵 [3].

ℹ Warto pamiętać, że badanie wykonywane jest raz w życiu i rozwiewa wszelkie wątpliwości dotyczące ojcostwa! Dlatego też przy wyborze laboratorium, w którym chcemy zlecić badanie to, ile kosztuje sprawdzenie ojcostwa nie powinno być najważniejszym kryterium ⚠. Ważniejsze są szczegóły dotyczące np. gwarancji na próbki 💯, liczby markerów DNA itp.

To może Cię zainteresować: Jak zrobić domowy test na ojcostwo?

Źródła:

  1. https://testynaojcostwo.pl/ustalenie-ojcostwa-z-grup-krwi/
  2. https://zdrowokolorowo.pl/czy-inna-grupa-krwi-wyklucza-ojcostwo/
  3. https://www.testdna.pl/cennik-test-na-ojcostwo/
Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 17/01/2022, Data aktualizacji: 19/01/2022

Wpisany w:: Cena testu na ojcostwo, porady, Testy na ojcostwo, Ustalenie ojcostwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium