Czy podczas ciąży można zrobić test na ojcostwo? Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Ustalenie ojcostwa w ciąży > Czy podczas ciąży można zrobić test na ojcostwo?

Czy podczas ciąży można zrobić test na ojcostwo?

Nawet jeśli nie wiesz, kto jest ojcem dziecka, nie musisz się martwić. Zawsze możesz sprawdzić to za pomocą testów na ojcostwo. Wiele osób nie wie, że takie testy w ogóle są możliwe. Jednak tak, w ciąży, zanim dziecko się urodzi, można je wykonać. I to na bardzo wczesnym etapie, bo od 8 tygodnia. Wykonuje się je na podstawie próbki z krwi kobiety i wymazu z policzka ojca. Jeśli chcesz wiedzieć, czy podczas ciąży można wykonać testy na ojcostwo, jak zrobić test w 8 tygodniu ciąży i w 15 tygodniu ciąży, koniecznie przeczytaj ten tekst!

Tego dowiesz się z artykułu:

Czy podczas ciąży można zrobić test na ojcostwo?

Tak! Jest możliwe już na bardzo wczesnym etapie ciąży. Choć nie wszyscy wiedzą, to bez najmniejszego problemu można to zrobić w wielu przychodniach w Polsce (jest ich aż 250) lub dzięki wizycie domowej pielęgniarki.

Testy na ojcostwo w ciąży są na tyle wiarygodne, że nie ma konieczności ponawiania ich tuż po narodzinach dziecka. Wykonanie zapewni nam wiele spokoju, pomoże rozwiązać problemy prawne mogące pojawić się w przypadku braku kontaktów z ojcem dziecka czy braku porozumienia w różnych kwestiach wychowawczych i opiekuńczych, pozwoli rozplanować swoją i dziecka przyszłość, a także zbudować związek z partnerem oparty na zaufaniu.

Dla dziecka również przyniesie to wiele korzyści. Świadomość własnego pochodzenia, własnej tożsamości jest niezwykle istotna we wzrastaniu młodego człowieka.

Jak zrobić test na ojcostwo podczas ciąży od 8 tygodnia?

Badanie od 8 tygodnia ciąży jest tym, które można wykonać najwcześniej. Jest w pełni bezpieczne i nie potrzeba do niego specjalnych przygotowań. Wystarczy pobrać próbkę krwi matki i dostarczyć wymaz z policzka domniemanego taty.

W badaniu tym izolowane jest wolne płodowe DNA, znajdujące się we krwi matki. Próbki badań analizuje najlepsze i wyspecjalizowane w tego typu badaniach laboratoriom w Stanach Zjednoczonych.

Jak zrobić test na ojcostwo podczas ciąży od 15 tygodnia?

Kiedy ciąża skończy 15 tygodni, zyskujemy większe możliwości zbadania ojcostwa. Badanie na ojcostwo po tym czasie wykonuje się z pobranej próbki płynu owodniowego i dowolnej próbki rodziców. Każdy materiał, którego używał ojciec dziecka, może posłużyć  w tym badaniu. Jest ono niezwykle dyskretne.

Badanie płynu owodniowego wykonuje się pod kontrolą badania USG, próbki pobiera tylko 5 najbardziej wykwalifikowanych specjalistów w Polsce.

Jeśli martwisz się o stan zdrowia maluszka i chciałabyś zbadać je pod kątem występowania najczęstszych chorób genetycznych, podczas tego badania masz dodatkowo taką możliwość.

Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 06/05/2021

Wpisany w:: Ustalenie ojcostwa w ciąży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium