Po czym poznać czy dziecko jest moje? Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Dziecko > Po czym poznać czy dziecko jest moje?

Po czym poznać czy dziecko jest moje?

Jeżeli mówimy o podobieństwie dzieci do rodziców, to praktycznie zawsze w pierwszej kolejności bierzemy pod uwagę cechy fizyczne. Nie powinno to dziwić, ponieważ jest to najprostszy sposób by móc przypuszczać, że dane osoby są ze sobą spokrewnione. Czasem jednak zdarza się, że np. syn nie jest podobny do ojca. Co wtedy? Czy to powód do obaw? Czy to moje dziecko? W poniższym tekście odpowiadamy na pytanie – po czym poznać czy dziecko jest moje?

po czym poznać czy dziecko jest moje, czy to moje dziecko

Tego dowiesz się z artykułu:

Po czym poznać czy dziecko jest moje? Grupa krwi?

Czy to moje dziecko? Badanie genetyczne rozwieje wątpliwości!

Po czym poznać czy dziecko jest moje? Wynik testu na ojcostwo dostarczy odpowiedź!

Po czym poznać czy dziecko jest moje? Grupa krwi?

Niektórzy twierdzą, że na to pytanie możemy odpowiedzieć porównując grupę krwi 🩸 dziecka, z grupą krwi rodziców. Nie jest to jednak prawda. Potwierdzenie ojcostwa w oparciu o grupę krwi nie jest możliwe 🚫. O ile pozwala ona wykluczyć ojcostwo – jedynie wstępnie! O tyle z  jego potwierdzeniem jest znacznie większy problem. Grupy krwi rodziców niejednokrotnie tworzą taką kombinację, że ich przyszłe potomstwo będzie mogło odziedziczyć każdą z 4 istniejących grup krwi 🔀.

Przykład:

Gdy jeden z rodziców ma grupę A, a drugi B. W takiej sytuacji możliwe grupy krwi u dziecka to A, B, AB i 0.

Grup krwi w układzie AB0 jest bowiem tylko 4⃣, zaś ludzi na świecie ponad 7,5 miliarda. Oczywistym jest więc, że mnóstwo ludzi posiada identyczną grupę krwi. Czy to moje dziecko 👧? Grupa krwi absolutnie nie może być punktem odniesienia w tak ważnej sprawie! Należy również pamiętać, że w sposób pewny grupę krwi dziecka można ustalić po ukończeniu 2⃣ roku życia.

Czy to moje dziecko? Badanie genetyczne rozwieje wątpliwości!

Test na ojcostwo stanowi najpewniejsze rozwiązanie 💯. Badanie ojcostwa polega na ustaleniu profili genetycznych 🔬 osób uczestniczących w badaniu. Następnie uzyskane profile porównuje się celem porównania ich zgodności. Badanie jest bardzo proste i szybkie. Do analizy wystarczy wymaz z policzka lub próbki dyskretne zawierające materiał genetyczny danej osoby – świetnie się nada np. maszynka do golenia 🪒, włosy z cebulkami, chusteczka z katarem, szczoteczka do zębów 🪥 itp.

Po czym poznać czy dziecko jest moje? Wynik testu na ojcostwo dostarczy odpowiedź!

Po czym poznać czy dziecko jest moje? Ani grupa krwi, ani cechy fizyczne, nic innego nie będzie pewniejszym nośnikiem informacji niż wynik badania ojcostwa. Test jednoznacznie potwierdzi ojcostwo w 99,9999% lub wykluczy je w 100%. Na wynik badania czeka się średnio kilka dni! Dokument z wynikiem badania można wykorzystać w Urzędzie Stanu Cywilnego np. dokonując procedury uznania ojcostwa albo w sądzie przy sprawach rozwodowych, alimentacyjnych itp. Niewielkim kosztem raz na zawsze rozwiewamy wszelkie wątpliwości. Zastanawiasz się, czy to moje dziecko? Test na ojcostwo 🧬 da Ci jednoznaczną odpowiedź!

To może Cię zainteresować: Jak zrobić domowy test na ojcostwo?

Rate this post
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 28/12/2021

Wpisany w:: Dziecko, porady

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium