Co zrobić przed przepisaniem spadku? Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Badania pokrewieństwa > Co zrobić przed przepisaniem spadku?

Co zrobić przed przepisaniem spadku?

Każdy z nas chce w odpowiedni sposób zarządzić swoim majątkiem. W takiej sytuacji pojawiają się dylematy związane z wątpliwościami, czy na pewno dana osoba zasługuje na otrzymanie czegokolwiek? Co zrobić przed przepisaniem spadku? Jak najlepiej podejść do rozwiązania tej sytuacji, w której każdy z nas w niedalekiej przyszłości może się znajdować? Warto zapoznać się z kluczowymi wskazówkami, które być może okażą się pomocne.

Tego dowiesz się z artykułu:

Co zrobić przed przepisaniem spadku?
Czy jesteśmy rodziną? Wątpliwości i dylematy
Jak sprawdzić więzy krwi?

Co zrobić przed przepisaniem spadku?

Co zrobić przed przepisaniem spadku w pierwszej kolejności? Najważniejsze jest, aby mieć pewną sytuację. Występujące wątpliwości nie pojawiają się bez powodu, a z upływem czasu mogą one narastać. Podstawą jest przede wszystkim upewnienie się czy na pewno łączą nas więzy krwi z daną osobą, którą bierzemy pod uwagę, chcąc przepisać spadek.

Potwierdzenie pokrewieństwa sprawi, że wszelkie wątpliwości jednoznacznie znikną. Dodatkowo dzięki temu będzie łatwiej podejmować dalsze prawne kroki, a spadek otrzymają osoby, którym faktycznie coś się należy.

Czy jesteśmy rodziną? Wątpliwości i dylematy

W każdej rodzinie tkwią jakieś tajemnice, które wiążą się z późniejszymi dylematami. Spośród najpopularniejszych można wskazać na kilka sytuacji.

Jedną z nich jest związanie się starszej osoby, która z poprzedniego związku posiada już dzieci, z o wiele młodszą od siebie kobietą. Na skutek takiej znajomości nierzadko okazuje się po pewnym czasie, że jest ona także w ciąży. Warto taką sytuację wcześniej rozwiązać, aby starsze rodzeństwo nie zostało z tak trudnym problemem. Rozsądnym rozwiązaniem będzie, aby potencjalny ojciec dziecka wykonał badanie na ojcostwo, które potwierdzi, czy faktycznie to jest jego dziecko.

Kolejnym momentem jest poznanie młodej kobiety, która twierdzi, że ma dziecko z ich zmarłym już dawno synem. Mogłoby się wydawać, iż ma ona prawo do spadku nie tylko po zmarłym ojcu dziecka, ale także po dziadkach swojego dziecka. Badania genetyczne określą, czy faktycznie łączy ich pokrewieństwo.

Następnym przykładem jest sytuacja, w której mężczyzna ma wątpliwości, czy syn jego dziecka jest faktycznie jego wnukiem, ponieważ wiadomo, iż synowa miała kiedyś romans. Dyskretnie wykonane badanie DNA sprawi, że taka sprawa zostanie rozwiązana.

Jak sprawdzić więzy krwi?

Przed przepisaniem spadku warto wykonać badanie genetyczne na ojcostwo oraz zbadać inne relacje, np. dziadek-wnuk itd. Próbką może być szczoteczka do zębów, smoczek, nadgryzione ciastko. Lepiej wcześniej rozwiać wszelkie występujące wątpliwości, aby raz na zawsze poznać prawdę.

Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 15/02/2021, Data aktualizacji: 10/05/2021

Wpisany w:: Badania pokrewieństwa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium