CENA BADANIA OJCOSTWA- PRZYDATNE INFORMACJE Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: CENA BADANIA OJCOSTWA- PRZYDATNE INFORMACJE

CENA BADANIA OJCOSTWA- PRZYDATNE INFORMACJE

Badanie na ojcostwo wykonuje się z różnych powodów. Często mają być wyłącznie potwierdzeniem wierności partnerki, w przypadku wątpliwości, ale również nierzadko są podstawą do ubiegania się o alimenty przez samotne matki. Zajmijmy się jednak bardziej techniczną stroną owych badań – jaka jest ich cena i jej specyfika? Od czego zależy? Dowiesz się tego właśnie tutaj!

Od czego zależy cena badania ojcostwa, Czy cena badania ojcostwa zawsze jest taka sama, Czy cenę badania ojcostwa można rozłożyć na raty, Gdzie sprawdzić cenę badania ojcostwa

Od czego zależy cena badania ojcostwa?
Czy cena badania ojcostwa zawsze jest taka sama?
Czy cenę badania ojcostwa można rozłożyć na raty?
Gdzie sprawdzić cenę badania ojcostwa?

Od czego zależy cena badania ojcostwa?

Cena badania ojcostwa jest inna w zależności od laboratorium, jakiemu zlecimy jego wykonanie. Na cenę testu na ojcostwo wpływają różne czynniki, jak np. akredytacja laboratorium (tylko wynik z placówki, posiadającej akredytację może być bowiem wykorzystany w sądzie), ilość badanych markerów genetycznych, kwalifikacje kadry, pracującej w laboratorium, jakość wykorzystywanego sprzętu, czy gwarancja na próbki. To wszystko bezpośrednio wpływa na poziom badań oraz oczywiście cenę.

Czy cena badania ojcostwa zawsze jest taka sama?

Nie. Każda placówka, wykonująca testy na ojcostwo ma prawo decydować o koszcie ich wykonania. Należy jednak pamiętać, że często kuszące oferty wykonania badań „po taniości” w granicach 500 zł, kryją w sobie wiele dodatkowych opłat, o których dowiadujemy się później.

Czy cenę badania ojcostwa można rozłożyć na raty?

Wiele placówek medycznych oferuje takie rozwiązania. Najczęściej są one bardzo korzystne dla osób nimi zainteresowanych, ponieważ raty, na które podzielona jest opłata za badania ojcostwa są nisko oprocentowane lub nawet nie zapłacimy za nie wcale.

Gdzie sprawdzić cenę badania ojcostwa?

Cenę badania na ojcostwo możemy sprawdzić najczęściej na stronach internetowych placówek medycznych, które je przeprowadzają. Często też na takich portalach dostępne są numery telefonów do laboratoriów, więc możliwe jest szybkie dowiedzenie się o szczegółach płatności, jak również o czynnikach składających się na koszt testu.

Data publikacji: 29/10/2019, Data aktualizacji: 16/09/2020

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium