Cena badań genetycznych na ojcostwo Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Cena badań genetycznych na ojcostwo

Cena badań genetycznych na ojcostwo

Cena badania ojcostwa to kwestia, nad którą zastanawia się wielu z nas. Badania genetyczne nie są tak drogie, by osoba potrzebująca potwierdzenia lub wykluczenia ojcostwa, nie mogła się na nie zdecydować. Warto jednak wiedzieć, jakie czynniki kształtują ostateczną cenę usługi, by wybrać ofertę dobrego laboratorium.

Dlaczego cena badania ojcostwa nie zawsze jest taka sama, Od czego zależy cena badania ojcostwa, Czy cenę badania ojcostwa można negocjować, Co może wpłynąć na wzrost ceny badania ojcostwa

Dlaczego cena badania ojcostwa nie zawsze jest taka sama?
Od czego zależy cena badania ojcostwa?
Czy cenę badania ojcostwa można negocjować?
Co może wpłynąć na wzrost ceny badania ojcostwa?

Dlaczego cena badania ojcostwa nie zawsze jest taka sama?

Cena badania na ojcostwo praktycznie nigdy nie jest taka sama. Cenniki laboratoriów nie są identyczne, jednak w dużej mierze na cenę badania ojcostwa ma wpływ rodzaj pobieranej próbki oraz typ wykonywanego badania. Laboratoria w całym kraju mają swoje cenniki, dlatego jedno badanie wykonywane w kilku placówkach może różnić się ceną – warto porównać oferty kilku laboratoriów.

Od czego zależy cena badania ojcostwa?

Cena badania na ojcostwo zależy od kilku czynników. Cenę w dominującej części kształtuje rodzaj pobieranej próbki. Najtańsze są badania wykonywane na podstawie próbki śliny, którą można pobrać samodzielnie. Najwięcej należy zapłacić za pobranie próbki krwi, a nieco mniej za analizę DNA pochodzącą z próbki płynu owodniowego, pobieranego pod kontrolą lekarza i aparatu USG.

Czy cenę badania ojcostwa można negocjować?

Ciężko jest powiedzieć, czy cenę badania na ojcostwo można negocjować. Zwykle jest to czynnik zależny od samego laboratorium. Osoby będące stałymi klientami placówki zapewne mogą liczyć na rabat, jednak cena wykonania analizy i wykorzystywanych do tego materiałów jest ustalana z góry, dlatego prawdopodobieństwo negocjacji ceny jest niskie.

Co może wpłynąć na wzrost ceny badania ojcostwa?

Na ostateczną cenę badania na ojcostwo mają wpływ tzw. ukryte koszty, o których można się dowiedzieć dopiero w chwili wykonywania testu na ojcostwo. Czasem próbka jest zanieczyszczona lub niewystarczająca do wykonania analizy i należy pobrać ją ponownie. Może to generować dodatkowe koszty związane choćby z dodatkową pracą obsługi medycznej. Wzrost ceny może być uzależniony od wykonania analizy większej ilości markerów czy uzyskania dodatkowej interpretacji wyniku testu na ojcostwo niż pierwotnie ustaliły strony.

Data publikacji: 15/01/2020, Data aktualizacji: 03/11/2020

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium