Badanie ojcostwa - ile kosztuje? - Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Badanie ojcostwa – ile kosztuje?

Badanie ojcostwa – ile kosztuje?

Testy na ojcostwo wykonuje się bardzo często. W Polsce działa wiele laboratoriów medycznych, które przeprowadzają takie badania. Test na ojcostwo jest najpewniejszą metodą na to, aby przekonać się czy dany mężczyzna jest ojcem konkretnego dziecka.

Jaki jest koszt testu na ojcostwo, Kto pokrywa koszt testu na ojcostwo, Od czego zależy koszt testu na ojcostwo, Czy w testach na ojcostwo są ukryte koszty

Jaki jest koszt testu na ojcostwo?
Kto pokrywa koszt testu na ojcostwo?
Od czego zależy koszt testu na ojcostwo?
Czy w testach na ojcostwo są ukryte koszty?

Jaki jest koszt testu na ojcostwo?

Ceny badań na ojcostwo różnią się od siebie. Wpływ ma na to wiele czynników. Jest to choćby doświadczenie placówki medycznej. Dodatkowo na cenę badania wpływa rodzaj używanych odczynników oraz ilość markerów, która poddawana jest analizie. Ceny badań na ojcostwo zaczynają się mniej więcej od kwoty 500 zł. Decydując się na test nie można jednak kierować się jedynie ceną. Warto sprawdzić czy laboratorium posiada odpowiednią akredytację czy certyfikaty. W takim przypadku lepiej jest zapłacić większą kwotę, ale mieć pewność, że badanie zostanie przeprowadzone profesjonalnie.

Kto pokrywa koszt testu na ojcostwo?

Jeśli test na ojcostwo wykonywany jest dla celów prywatnych, dla własnej wiedzy, wówczas koszt testu na ojcostwo pokrywa osoba zlecająca badanie. Także w sytuacji kiedy badania ojcostwa zlecane jest przez Sąd, to Sąd wyznacza stronę, która ma pokryć koszty. Czasem koszt ten dzielony jest na obie strony. Bywają jednak wyjątki. Jeśli osoba nie posiada środków finansowych na pokrycie kosztów badania, wówczas Sąd może zdecydować, że koszt ten zostanie pokryty przez Skarb Państwa.

Od czego zależy koszt testu na ojcostwo?

Na koszt testu na ojcostwo wpływa wiele czynników. Przede wszystkim na cenę badania na ojcostwo wpływa jakość odczynników. Poza tym istotna jest ilość markerów. Najpewniejszy wynik daje badanie przy użyciu 24 marketów DNA. Jest ono zatem droższe. Na cenę wpływ ma także doświadczenie placówki medycznej, to czy posiada odpowiednie akredytacje oraz czy przestrzega odpowiednich norm jakości.

Czy w testach na ojcostwo są ukryte koszty?

W przypadku badań na ojcostwo nie ma żadnych ukrytych kosztów. Profesjonalne laboratorium medyczne zawsze informuje pacjentów co dokładnie wchodzi w kosztu testu na ojcostwo.

Data publikacji: 24/08/2019, Data aktualizacji: 04/02/2021

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium