Badanie DNA cena – co wpływa na koszt testu na ojcostwo? Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Badanie DNA cena – co wpływa na koszt testu na ojcostwo?

Badanie DNA cena – co wpływa na koszt testu na ojcostwo?

Na rynku istnieje wiele ofert badań ojcostwa w różnych cenach. Warto jednak wybrać taką ofertę, która będzie korzystna nie tylko pod względem ceny, ale przede wszystkim jakości. Test ojcostwa wykonuje się w końcu raz w życiu. Badanie DNA cena – na co zwrócić uwagę przy wyborze testu ojcostwa?

badanie dna cena

Badanie DNA cena – brak ukrytych kosztów

Badania DNA cena – co jest ważne? Wybierając ofertę testu na ojcostwo, warto sprawdzić, co jest zawarte w cenie. Brak ukrytych kosztów i stała cena podana na początku dają Ci gwarancję, że żadnych dopłat nie będzie. Omówmy to na przykładzie przekazanych próbek.

Jeśli w cenie masz możliwość badania do skutku i przekazywania kolejnych próbek za darmo, nie dopłacisz nic w sytuacji, gdyby próbka nie nadawała się do testu. Czasami za dodatkową próbkę trzeba dopłacić nawet 200-300 złotych, więc chyba lepiej mieć gwarancję w cenie, prawda?

Badanie DNA cena – akredytacja PCA, certyfikaty, szkolenia

Jeśli chcesz sprawdzić ojcostwo i zrobić badanie DNA cena jest ważna. Jednak ważniejsza jest w tym przypadku pewność wyniku. A taką daje Ci tylko laboratorium, które regularnie bierze udział w kontrolach jakości, badaniach międzylaboratoryjnych, szkoleniach pracowników i które ma akredytację PCA.

Badanie DNA cena – jakość odczynników i wdrożone procedury

Przed zleceniem warto sprawdzić, czy laboratorium pracuje na najlepszej jakości odczynnikach. Istotne są także wdrożone procedury (m.in. bezpieczeństwa) oraz profile genetyczne na wyniku. Obecność profili jest tak naprawdę dowodem z przeprowadzonej analizy.

Data publikacji: 25/10/2018, Data aktualizacji: 04/02/2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium