Badania DNA na ojcostwo w ciąży - 5 najciekawszych faktów Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Badania DNA > Badania DNA na ojcostwo w ciąży – 5 najciekawszych faktów

Badania DNA na ojcostwo w ciąży – 5 najciekawszych faktów

Chcesz zyskać niepodważalną pewność co do ojcostwa już na etapie ciąży? Możesz wykonać badania DNA na ojcostwo, które jednoznacznie potwierdzą lub wykluczą pokrewieństwo między dzieckiem a mężczyzną. Poznaj 5 najciekawszych faktów na temat tego typu badań i dowiedz się, jak je zrealizować!

Badania DNA na ojcostwo w ciąży

1. Badania DNA na ojcostwo w ciąży są tak samo pewne jak te po narodzinach

Fragmenty DNA, które specjalista analizuje w takim badaniu, ustalone są już w momencie poczęcia, a później – identyczne przez całe życie. Dla pewności wyniku nie ma więc żadnego znaczenia, czy zdecydujesz się wykonać badania DNA na ojcostwo w ciąży czy po narodzinach dziecka. Każdy test na ojcostwo to bowiem wiarygodny rezultat.

Co ważne, rodzaj próbek również nie ma znaczenia – DNA jest takie samo w każdej komórce organizmu człowieka.

2. Badania DNA na ojcostwo w ciąży możesz wykonać już od 8. tygodnia

To najwcześniej możliwy test, który gwarantuje pewność już na tym etapie. Chodzi o badania DNA na ojcostwo w ciąży, które wykonuje się na podstawie krwi matki. Zostaje z niej wyizolowane DNA dziecka i kobiety, które później porównuje się z materiałem mężczyzny. Od 15 tygodnia ciąży można wykonać też badanie na podstawie płynu owodniowego.

3. Badania DNA na ojcostwo w ciąży są bezpieczne i komfortowe

Każdą próbkę pobiera doświadczony specjalista. Pobranie krwi matki przypomina standardową morfologię (próbka od mężczyzny to wymaz z policzka), jest więc szybkie i wygodne.

Badania DNA na ojcostwo w ciąży z płynu owodniowego wymagają pobrania próbki dziecka w czasie badań prenatalnych (specjalista korzysta z nowoczesnego sprzętu), natomiast od rodziców próbki są dowolne i mogą być to np. wymazy z policzka, włosy z cebulkami, używane maszynki do golenia czy szczoteczki do zębów.

4. Badania DNA na ojcostwo w ciąży możesz połączyć ze sprawdzeniem zdrowia dziecka

Decydując się na badania DNA na ojcostwo w ciąży z płynu owodniowego, możesz zadbać również o zdrowie swojego dziecka. W jaki sposób? Zostanie ono przebadane pod kątem obecności ewentualnych wad genetycznych, np. zespołów Downa, Pataua czy zespołu Turnera. Zyskasz więc jednoczesną pewność co do dwóch ważnych aspektów: ojcostwa i zdrowia malucha.

5. Badania DNA na ojcostwo w ciąży to spokój na całe życie

Wystarczy jedno badanie, by mieć pewność na zawsze. Dzięki niej odzyskasz spokój ducha, wewnętrzną harmonię i kontrolę nad każdym aspektem swojego życia. Odzyskasz również radość z każdego dnia i zmniejszysz stres, dbając o całą swoją rodzinę. Badania DNA na ojcostwo ciąży są również szansą na spokojne przeżycie tego szczególnego okresu i zadbanie o prawidłowy rozwój dziecka – teraz i w przyszłości.

Zobacz też: Dlaczego warto ustalić ojcostwo?

 

Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 30/08/2017, Data aktualizacji: 04/02/2021

Wpisany w:: Badania DNA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium