Przez lata towarzyszą Ci wątpliwości? Nie masz pewności, czy rzeczywiście jesteś ojcem dziecka? A może właśnie zostałeś zaskoczony informacją o rzekomym ojcostwie? Sytuacji może być wiele. Jak sprawdzić, czy nie są wyssane z palca? Czy można tak po prostu zrobić test na ojcostwo? Po ilu latach od narodzin dziecka można go zrobić? Czy można zrobić test na ojcostwo po latach?
Tego dowiesz się z artykułu:
- Czy można zrobić test na ojcostwo po latach?
- Czy można zrobić test na ojcostwo, gdy dziecko jest dorosłe?
- Jak długo ważne są próbki do testu na ojcostwo?
Spis treści
Test na ojcostwo po latach – badanie umówisz za pomocą poniższego formularza!
Niniejszy formularz przyjmuje zgłoszenia 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Wystarczy że podasz swoje dane, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą w sprawie testu na ojcostwo. Konsultacja jest w 100% bezpłatna.
Czy można zrobić test na ojcostwo po latach?
Oczywiście, że tak! Test oparty o analizę DNA można zrobić w każdym momencie. Test DNA na ojcostwo może być wykonany w dogodnym dla Ciebie momencie. Nie musi być zrobiony niezwłocznie po narodzinach dziecka. Nawet jeśli zdecydujesz się na wykonanie badania DNA po jakimś czasie – nie będzie miało to wpływu na wynik testu na ojcostwo.
Jeśli czytając ten tekst, masz jakiekolwiek wątpliwości co do ojcostwa – pamiętaj, że jedynym pewnym badaniem jest test genetyczny na ojcostwo. Jeśli chcesz raz na zawsze poczuć się pewnie i poznać prawdę, zdecyduj się na badanie.
Dla wielu mężczyzn chwila, w której dowiadują się, jaki jest wynik badania DNA na ojcostwo, najpiękniejszym momentem, którego doświadczyli w życiu.
Czy można zrobić test na ojcostwo, gdy dziecko jest dorosłe?
Badanie genetyczne możliwe jest do wykonania w dowolnym momencie – to oznacza, że dziecko nie musi być małe. Co więcej, nie musi nawet być dzieckiem. Może mieć kilkanaście a nawet kilkadziesiąt lat. Niezależnie od wieku osoby badanej – wynik testu ojcostwa będzie dokładnie taki sam. Nasze DNA nie zmienia się wraz z wiekiem ani żadnymi czynnikami takimi jak np. choroba, bądź leki, które regularnie zażywamy. Wyniku testu nie da się oszukać. Dlatego wykonanie testu na ojcostwo zawsze jest dobrym rozwiązaniem – gdy tylko pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, warto z tego rozwiązania skorzystać. W każdej chwili i niewielkim kosztem możesz uzyskać odpowiedź na nurtujące Cię pytania.
Zobacz też: Jak potwierdzić ojcostwo
Jak długo ważne są próbki do testu na ojcostwo?
W tej kwestii masz dużą dowolność – szczególnie jeśli zależy Ci na dyskrecji (np. przed dorosłym dzieckiem). Bardziej dyskretne próbki, takie jak kubek, widelec, guma do żucia czy szczoteczka do zębów, również będą odpowiednie.
Okazuje się, że nie mają one terminu ważności. W dzisiejszych czasach dobre laboratoria są w stanie przebadać materiały, które mają nawet kilkadziesiąt lat.
Przeczytaj też: Najdziwniejsze próbki, z których można zrobić badanie ojcostwa
Istotne jest nie tylko doświadczenie osoby przeprowadzającej badanie, czy dostępność sprzętu w laboratorium. Znaczenie ma również stopień zachowania próbki. Pamiętaj, że każdy materiał do badania musisz odpowiednio zabezpieczyć. Najlepiej przechowywać próbkę w czystej, papierowej kopercie w miejscu nienarażonym na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych – słońca, czy deszczu. Najlepsze miejsce to takie suche i zacienione, np. wnętrze szafki.