Ustalenie ojcostwa - garść informacji o testach na ojcostwo, które musisz znać. Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Ustalenie ojcostwa – garść informacji o testach na ojcostwo, które musisz znać.

Ustalenie ojcostwa – garść informacji o testach na ojcostwo, które musisz znać.

W przypadku sytuacji, kiedy dziecko nie pochodzi z formalnie zawartego związku małżeńskiego, lub domniemany ojciec dziecka nie potwierdza swojego ojcostwa można przeprowadzić badania na ustalenie ojcostwa. Na przestrzeni ostatnich lat, zabieg ten staje się coraz bardziej popularny. Prawo do złożenia wniosku o przeprowadzenie takiego badania mają zarówno mężczyźni i kobiety. Jednak ich przeprowadzenie poprzedzają pewne procedury, a czasem wiąże się to nawet z ingerencją instytucji prawnych. Jeżeli jednak jesteś zaangażowany lub zaangażowana w taka sytuację, to warto dowiedzieć się więcej o badaniach potwierdzających ojcostwo. 

Czy testy dna na ustalenie ojcostwa są pewne, Kiedy warto zrobić test dna na ustalenie ojcostwa, Do czego służy test dna na ustalenie ojcostwa, Czy można oszukać test dna na ustalenie ojcostwa

Spis treści:

  1. Czy testy dna na ustalenie ojcostwa są pewne?
  2. Kiedy warto zrobić test dna na ustalenie ojcostwa?
  3. Do czego służy test dna na ustalenie ojcostwa?
  4. Czy można oszukać test dna na ustalenie ojcostwa?

Czy testy dna na ustalenie ojcostwa są pewne?

Testy na ojcostwo są zazwyczaj przeprowadzane za pomocą wymazu  błony śluzowej wewnętrznej części policzka. Jeżeli jednak nie ma możliwości na przeprowadzenie badania w ten sposób to równie dobrze wykorzystane mogą zostać inne przedmioty z mikroelementami mężczyzny jak np. guma do żucia, włos, chusteczka lub szczoteczka do zębów). Zastosowanie każdego z wymienionych sposobów daje nam niemalże 100% pewność tego, czy badany mężczyzna jest ojcem czy nie. W bardzo rzadkich przypadkach, jeżeli są jakieś wątpliwości, badanie przeprowadzane jest powtórnie.

Kiedy warto zrobić test dna na ustalenie ojcostwa?

Badania na ustalanie ojcostwa można przeprowadzić już od 8 tygodnia ciąży, jednak nie zawsze jest to potrzebne, jednak w celu uzyskania całkowitej pewności taki test można wykonać zawsze. Najczęściej jednak takie badania wiążą się z sytuacjami, które nie są przyjemne dla żadnego z rodziców np. przy rozprawach sadowych, kiedy zlecane są przez sąd w celu ewentualnego nałożenia odpowiedzialności prawnej za dziecko.

Do czego służy test dna na ustalenie ojcostwa?

Test DNA na ustalenie ojcostwa to obecnie najskuteczniejszy sposób na potwierdzenie tego, kto jest ojcem dziecka. Prawidłowość wyników wynosi 99,999 %, co oznacza, że niemal w każdej sytuacji rozwiewa wszelkie wątpliwości. Poza tym jest to całkowicie bezpieczny oraz dyskretny sposób, który pozwala upewnić się ojcu, czy wychowuje swoje dziecko.

Czy można oszukać test dna na ustalenie ojcostwa?

Jak już wyżej wspomnieliśmy oszukanie testu DNA na ustalenie ojcostwa jest praktycznie niemożliwe. Niezależnie od tego, czy materiał DNA pobrany będzie bezpośrednio spod policzka, czy z innego przedmiotu np. szczoteczki, to zawartość DNA zawsze będzie taka sama. Wpływu na prawidłowość wyniku nie ma mają także ewentualnie zażyte narkotyki oraz alkohol, które nieco utrudnią pracę lekarzy ale nie zmienią w żaden sposób prawidłowości badań.

Data publikacji: 22/03/2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium