Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Testy na ojcostwo > Testy na ojcostwo z pozornie dziwnych próbek

Testy na ojcostwo z pozornie dziwnych próbek

Używana szczoteczka do zębów czy maszynka do golenia to nie jedyne „nietypowe” próbki, na podstawie których można wykonać pewne testy na ojcostwo. Doświadczone laboratorium jest w stanie wydobyć ludzkie DNA nawet z… nadgryzionego wafelka! Oto pozornie dziwne próbki, z których wykonasz badanie na ojcostwo.

testy na ojcostwo

1. Produkty spożywcze

Na przykład nadgryziony wafelek, słony paluszek, chrupka kukurydziana, ciastko czy guma do żucia. Doświadczone laboratorium z powodzeniem wykorzysta tego typu materiał do analizy i wyda na jego podstawie pewny wynik.

2. Sztućce i naczynia

Chodzi oczywiście o te przedmioty, które były wykorzystywane przez osobę badaną. Mogą to być np. szklanka czy kubek, używane sztućce, puszka lub butelka po napoju, słomka z soczku czy nawet plastikowy widelczyk po frytkach!

Testy na ojcostwo z pozornie dziwnych próbek

3. Ślady wydzielin i krwi

Chusteczka z katarem to bardzo dobry materiał, na podstawie którego wykonuje się pewne testy na ojcostwo. Sprawdzą się też plaster ze śladami krwi, pasek z gleukometru, używany tampon, podpaska czy wkładka, prezerwatywa ze śladami nasienia, bielizna ze śladami wydzieliny czy patyczek do czyszczenia uszu z woskowiną.

Zobacz też: Mikroślady

4. Niedopałek papierosa czy nadmuchiwany balonik

Testy na ojcostwo można wykonać też na podstawie niedopałka papierosa palonego przez badaną osobę lub ustnika, np. od e-papierosa czy fajki wodnej. Ustnik nadmuchanego przez badaną osobę balonika również jest materiałem, na podstawie którego laboratorium genetyczne może wykonać analizę.

Testy na ojcostwo to zawsze pewny wynik

Nie ma znaczenia, jaka próbka zostanie wykorzystana. Jak to możliwe? DNA człowieka jest takie samo w każdej komórce organizmu, a takie komórki znajdują się na przedmiotach, z których korzystamy. Badanie mikrośladów jest więc równie pewne jak test na podstawie wymazu z policzka czy krwi.

Oczywiście trzeba pamiętać, by materiał rzeczywiście należał do osoby badanej. Powinien być też odpowiednio zabezpieczony. Jak? Najlepiej nie dotykać go gołymi rękami, zapakować w papierowe opakowanie (by nie zapleśniał), a szklane przedmioty dodatkowo zabezpieczyć w kartoniku.

To może Cię zainteresować: Moje dziecko nie jest do mnie podobne


POBIERZ DARMOWY PORADNIK W PDF

Testy na ojcostwo z pozornie dziwnych próbek

Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 04/01/2018, Data aktualizacji: 04/02/2021

Wpisany w:: Testy na ojcostwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium