Test DNA na ustalenie ojcostwa na raty Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Cena testu na ojcostwo > Test DNA na ustalenie ojcostwa na raty

Test DNA na ustalenie ojcostwa na raty

Test ojcostwa na raty

Czy wiesz, że w Polsce co 10 mężczyzna niesłusznie płaci alimenty?[1] Do niedawna ojcostwo opierało się jedynie na słownych deklaracjach. Dziś coraz częściej mężczyźni decydują się na ustalenie ojcostwa za pomocą badań DNA na ojcostwo. Co więcej nie ma określonej pod względem klasy społecznej czy ekonomicznej grupy mężczyzn, do których kierowane są te badania.

Testom poddają się zarówno wykształceni i zamożni mężczyźni jak i prości, o niezbyt zasobnych portfelach zamieszkujący głównie wsie i małe miasteczka. Firmy zajmujące się wykonywaniem testów DNA w kierunku ustalenia ojcostwa dwoją się i troją, aby móc dotrzeć do każdego, kto takiej usługi potrzebuje. W kontekście informacji zawartej w pierwszym zdaniu niniejszego akapitu (co 10 mężczyzna płaci niesłusznie alimenty!) nie jest rzeczą dziwną, że mężczyzna często woli zapłacić za test ojcostwa i uniknąć konsekwencji alimentacji nie swojego dziecka. Co więcej dla wielu mężczyzn poznanie prawdy to wręcz sprawa ”życia i śmierci”. W takim wypadku test DNA w kierunku ustalenia ojcostwa decyduje często o dalszym losie rodziny.

Badania przeprowadzone w Instytucie Sprawiedliwości dowiodły, że mężczyzna, który dowiaduje się o tym, że jest biologicznym ojcem dziecka, które dotąd uważał za nieswoje diametralnie zmienia stosunek do dziecka i jego matki.[2] Bez względu na wszystko, mężczyzna ma prawo znać prawdę, jeśli ta prawda jest mu potrzebna. Niepewność jest destrukcyjna nie tylko dla relacji pomiędzy dzieckiem a ojcem i pomiędzy partnerami, ale także ma bardzo zły wpływ na psychikę samego mężczyzny. Ziarnko wątpliwości pielęgnowane przez lata może wydać bardzo złe plony. To główne przyczyny, które uzasadniają idee powszechności testów genetycznych w kierunku ustalenia ojcostwa.

Co zrobić, gdy nie stać mnie na przeprowadzenie testu DNA?

Jeśli jedynym powodem Twojego wahania są finanse to właśnie do Ciebie skierowane są poniższe informacje. Pobudki materialne nie powinny decydować o tak ważnej sprawie jak ustalenie ojcostwa. Jest wiele powodów, które mogą sprawić, że wahasz się czy ta decyzja jest odpowiednia. Finanse możesz jednak spokojnie zepchnąć na dalszy plan i zupełnie się tym nie przejmować. Jeśli to jest jedyny problem, jaki stoi Ci na przeszkodzie do tego, aby zamówić zestaw testowy to powinieneś jeszcze raz przeanalizować oferty renomowanych laboratoriów.

Sądzisz, że nie możesz sobie pozwolić na gwarancję jakości ? Oznacza to , że nie sprawdziłeś jeszcze jak korzystne formy zapłaty proponują Ci profesjonalne firmy oferujące tego rodzaju badania genetyczne. Niektóre laboratoria pozwalają na uiszczenie zapłaty w formie korzystnych rat. Dzięki temu za około 150 złotych miesięcznie możesz spać spokojnie.

Wielu ludzi wciąż uważa, że badania te są dostępne tylko dla wąskiej grupy mężczyzn. Tymczasem sytuacja przedstawia się odwrotnie. Wzrost popularności testów DNA na ojcostwo sprawił, iż usługodawcy wychodzą klientowi naprzeciw. Każdy klient jest inny, dlatego profesjonaliści zawsze podchodzą do każdego indywidualnie. Rozpatrują jego potrzeby i dostosowują swoje usługi do jego wymagań i możliwości finansowych. Pamiętaj, że ani twój status społeczny, ani zasobność portfela nie ma znaczenia. Liczy się tylko to, że chcesz poznać prawdę i masz do tego prawo.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania pisz na : pytanie@pewnytato.pl

 


Źródła:

[1] http://rozrywka.onet.pl/prasa/239,1094153,index.html
[2] http://wstroneojca.pl/content/view/89/41/

Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 10/10/2015, Data aktualizacji: 20/11/2020

Wpisany w:: Cena testu na ojcostwo, Testy na ojcostwo

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium