Pewności nigdy za wiele - lepsza prawda niż niepewność Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Pewności nigdy za wiele

Pewności nigdy za wiele

Kogo najczęściej interesuje jak ustalić ojcostwo, Czy każdy ojciec powinien wiedzieć jak ustalić ojcostwo, Czy dziadkowie mogą bez problemu ustalić ojcostwo dziecka, Jak ustalić ojcostwo - ile kosztuje badanie DNA

Mówi się, że lepsza jest najgorsza prawda niż niepewność. I zdecydowanie jest tak w przypadku, kiedy przyszły rodzic nie jest pewien kto jest ojcem dziecka. Jest to delikatna i bardzo intymna sprawa. Dlatego lepiej wcześniej dowiedzieć się jak ustalić ojcostwo.

Kogo najczęściej interesuje jak ustalić ojcostwo?
Czy każdy ojciec powinien wiedzieć jak ustalić ojcostwo?
Czy dziadkowie mogą bez problemu ustalić ojcostwo dziecka?
Jak ustalić ojcostwo – ile kosztuje badanie DNA?

Kogo najczęściej interesuje jak ustalić ojcostwo?

Z pewnością najbardziej zainteresowani kwestią ojcostwa są matka oraz domniemany ojciec. Tak naprawdę każda sytuacja jest inna. Zdarza się, że kobieta sama nie jest pewna który z jej partnerów jest ojcem, dlatego sama szuka pomocy w tym jak ustalić ojcostwo. Często bywa także, że mężczyzna posądzony o ojcostwo ma wątpliwości, więc chce to jak najszybciej sprawdzić. Poza tym w sprawę może być zaangażowanych więcej osób, choćby najbliższa rodzina i przyjaciele.

Czy każdy ojciec powinien wiedzieć jak ustalić ojcostwo?

Nie każdy mężczyzna ma potrzebę sprawdzić czy jest ojcem dziecka, które wychowuje lub którego spodziewa się jego partnerka. Ale już każdy powinien wiedzieć jak ustalić ojcostwo. Nigdy nie wiadomo co wydarzy się w naszym życiu, kto stanie na naszej drodze i jak skomplikuje się, to co uważaliśmy dotychczas za proste. Dlatego taka wiedza zawsze może się przydać, podobno lepiej wiedzieć więcej niż mniej. Tym bardziej, że kwestia ojcostwa wiąże nas na całe życie, nie ma z resztą chyba ważniejszego wydarzenia w życiu niż zostanie rodzicem. Całe szczęście w dzisiejszych czasach wiedza o tym jak ustalić ojcostwo jest powszechna.

Czy dziadkowie mogą bez problemu ustalić ojcostwo dziecka?

Wiele osób z pewnością zastanawia, co zrobić w przypadku, kiedy domniemany ojciec dziecka nie może uczestniczyć w badaniu na ojcostwo. I nie jest to wcale bardzo rzadka sytuacja. Może się zdarzyć, że ojciec przebywa daleko i nie może stawić się na badaniu albo już nie żyje, a dziadkowie chcieliby wiedzieć czy ich wnuk jest ich krewnym biologicznym. Jest i na to rozwiązanie. Współczesna genetyka pozwala na stwierdzenie pokrewieństwa pomiędzy wnukiem i dziadkami po wcześniejszym oddaniu próbek do analizy. Oczywiście takie badanie wymaga zgody opiekuna prawnego w przypadku niepełnoletniego dziecka.

Jak ustalić ojcostwo – ile kosztuje badanie DNA

To ile kosztuje badanie na ustalenie ojcostwa zależy od kilku względów. Oczywiście przede wszystkim od miejsca, w którym chcemy je wykonać. Mamy do wyboru laboratorium lub własny dom. Obecnie standardem jest już zamawianie zestawu do badań przez Internet, chociaż najpopularniejszym miejscem wykonania badania wciąż zostaje laboratorium. Kwestia tego kto jest ojcem dziecka jest też często rozpatrywana przez sąd. Takie badanie jest znacznie droższe, gdyż potrzebna jest także ekspertyza. Badanie dla sądu może być droższe nawet o 1000 złotych.

Data publikacji: 30/09/2020, Data aktualizacji: 08/02/2021

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium