Palenie papierosów a badania na ojcostwo - czy używki mogą wpłynąć na rezultat? Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Palenie papierosów a badania na ojcostwo – czy używki mogą wpłynąć na rezultat?

Palenie papierosów a badania na ojcostwo – czy używki mogą wpłynąć na rezultat?

Specjaliści są zgodni, co do faktu, że palenie zwykłych lub elektronicznych papierosów nie będzie w żaden sposób oddziaływać na wynik Testy na ojcostwo. Oznacza to, że otrzymane rezultaty zawsze pozostaną wiarygodne i niezaprzeczalne.

badania na ojcostwo

Palenie papierosów nie wpływa na wyniki testów DNA na ojcostwo

Podczas badania na ojcostwo poddawany analizie jest materiał genetyczny danych osób, który jak wiadomo, pozostaje niezmienny przez całe życie. Dzięki temu, wyniki badania DNA będą takie same niezależnie od stanu zdrowia czy wieku danej osoby, a także przebytych chorób oraz stosowanych używek, takich jak alkohol czy właśnie różnego rodzaju papierosy. Badanie na ojcostwo należy przeprowadzić więc jedynie raz w życiu, bez potrzeby jego powtarzania.

Zalecenia laboratoriów a badania na ojcostwo

Jedyny wpływ, jaki palenie papierosów może mieć na testy genetyczne, to skażenie pobieranego materiału, co będzie skutkować koniecznością jego ponownego uzyskania. Należy pamiętać, że próbka do badania na ojcostwo to najczęściej tzw. wymazówka, która pobierana jest z wnętrza policzka. Jedzenie, picie, palenie papierosów, a nawet żucie gumy bezpośrednio przed wymazem może zanieczyścić próbkę i niezbędne będzie ponowne jej pobranie. Dlatego też specjaliści radzą, aby około na godzinę lub dwie przed testem DNA wstrzymać się od od tych czynności.

Niedopałek? Świetna próbka do badania na ojcostwo

Oczywiście wymazy z policzków to nie jedyne rzeczy, jakich można użyć, aby wykonać badanie na ojcostwo. Doskonale sprawdzą się inne próbki, które zawierają materiał genetyczny danej osoby. Może być to właśnie niedopałek papierosa, włos z cebulką, używana szczoteczka do zębów czy też smoczek dziecka. Testy genetyczne na ojcostwo oferują pewny wynik również w przypadku użycia takich próbek.

Data publikacji: 10/10/2018, Data aktualizacji: 04/02/2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium