Na czym polega badanie macierzyństwa? Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Na czym polega badanie macierzyństwa?

Na czym polega badanie macierzyństwa?

Badanie macierzyństwa to proste badanie, które z określonym prawdopodobieństwem pozwala stwierdzić pokrewieństwo między kobietą a dzieckiem. Badanie pozwala potwierdzić, że kobieta jest biologiczną matką dziecka z prawdopodobieństwem sięgającym powyżej 99,99%, natomiast zaprzeczyć ze 100% pewnością. Uzyskany wynik jest wiarygodny i jednoznaczny. Do jego uzyskania służy analiza genetyczna, której przebieg jest taki sam jak w przypadku badania ojcostwa.

Czy istnieje możliwość zamówienia badania macierzyństwa na raty?
Czy próbki do badania macierzyństwa można pobrać samodzielnie?
Czy przetoczona krew ma wpływ na wynik badania macierzyństwa?
Co się stanie jeśli próbki do badania macierzyństwa zostaną źle pobrane?

Czy istnieje możliwość zamówienia badania macierzyństwa na raty?

Laboratoria oferują swoim klientom wiele możliwości skorzystania z ich oferty. Jedną z nich jest wykonanie badania macierzyństwa na raty. Dzięki temu można zapłacić za test w wygodnych, comiesięcznych ratach o ustalonej wysokości.

Czy próbki do badania macierzyństwa można pobrać samodzielnie?

Badanie macierzyństwa można wykonać samodzielnie, zamawiając specjalny zestaw wymazowy. Po drugie badanie może zlecić sąd. W tym wypadku nie można pobrać próbek samodzielnie. Możliwe jest to tylko w laboratorium przez wykwalifikowane osoby.

Czy przetoczona krew ma wpływ na wynik badania macierzyństwa?

Wiele osób zastanawia się, czy przetoczona krew ma wpływ na wynika badania macierzyństwa. Okazuje się, że jednak, że poddawane analizie DNA pozostaje niezmienne, ponieważ żaden czynnik zewnętrzny nie powinien wpływać na wynik.

Co się stanie jeśli próbki do badania macierzyństwa zostaną źle pobrane?

Kolejną problematyczną kwestią są zasady pobierania materiałów. Wiele osób zastanawia się, czy na badanie macierzyństwa może wpłynąć źle pobrana próbka. Specjaliści potwierdzają, że pobranie wymazu z policzka należy do prostych zadań. W związku z tym trudno o jakiekolwiek pomyłki w tym zakresie. Wiele laboratoriów proponuje jednak darmowe pobranie dodatkowych próbek, jeśli pojawią się nieprawidłowości. Najwięcej problemów może nastąpić przez niewłaściwe przechowywanie próbek, dlatego należy dołożyć wszelkich starań, by zapakować je dokładnie w szczelnych i sterylnych opakowaniach.

Data publikacji: 17/04/2021, Data aktualizacji: 28/05/2021

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium