Koszt testu na ojcostwo Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Koszt testu na ojcostwo

Koszt testu na ojcostwo

Test na ojcostwo to obecnie najskuteczniejsza metoda na potwierdzenie lub zaprzeczenie ojcostwa. Test można wykonać samodzielnie w domu – wystarczy zamówić mailowo, telefonicznie lub online zestaw do pobrania próbek. Przed przystąpieniem do pobrania wymazów należy powstrzymać się od spożywania posiłków, palenia papierosów czy żucia gumy. Badanie jest niezwykle proste – wystarczy jedynie potrzeć wewnętrzną stronę policzka patyczkiem z bawełnianą główką. 

Jaki jest koszt testu na ojcostwo, Kto pokrywa koszt testu na ojcostwo, Od czego zależy koszt testu na ojcostwo, Czy w testach na ojcostwo są ukryte koszty

Pobranie wymazów od dziecka jest możliwe już w drugiej dobie jego życia. Po zrobieniu wymazu próbki trzeba odesłać w kopercie zwrotnej dołączonej do całego zestawu i pozostało jedynie cierpliwie oczekiwać na wyniki testu na ojcostwo.Test na ojcostwo koszt to fraza najczęściej widniejąca w Google, toteż warto zaznajomić się z ceną tak istotnych badań.

Jaki jest koszt testu na ojcostwo?
Kto pokrywa koszt testu na ojcostwo?
Od czego zależy koszt testu na ojcostwo?
Czy w testach na ojcostwo są ukryte koszty?

Jaki jest koszt testu na ojcostwo?

Ceny badań wahają się w Polsce od 600 do nawet 2000 zł – są to ceny za test po narodzinach dziecka. Natomiast koszt testu wykonywanego w czasie ciąży to 7000 zł. Po 15 tygodniu ciąży, kiedy to próbki pobierane są w trakcie badań prenatalnych cena badań wynosi od 2000 do 3000 złotych. Test na ojcostwo do celów sądowych to koszt rzędu 1400-1800 zł. Na cenę wpływa dodatkowa ekspertyza biegłego sądowego oraz długość oczekiwania na wynik.

Kto pokrywa koszt testu na ojcostwo?

Koszt prywatnego testu na ojcostwo pokrywa zleceniodawca. W przypadku testów na ojcostwo dla celów sądowych to strona przegrana zobowiązana jest do zapłaty za badania. Jednakże sędzie może zdecydować o rozłożeniu płatności czy też o całkowitym zwolnieniu z opłat. Nie ma możliwości zwrotu pieniędzy za wykonane testy na ojcostwo – niezależnie czy wynik będzie pozytywny czy też negatywny.

Od czego zależy koszt testu na ojcostwo?

Koszt testu na ojcostwo uzależniony jest od ilości porównywanych markerów, rodzaju realizacji (w punkcie pobrań lub metodą wysyłkową), rodzaju i ilości pobieranego materiału genetycznego czy też czasu oczekiwania na otrzymanie wyniku. Co więcej cena badania zależy również od czasu wykonania tegoż badania – może być ono wykonane zarówno w czasie ciąży jak i kiedy dziecko jest już na świecie.

Czy w testach na ojcostwo są ukryte koszty?

Testy na ojcostwo nie zawierają ukrytych kosztów – wszystkie są klarownie wyszczególnione i nic nie ulega zmianie.

Data publikacji: 29/10/2019, Data aktualizacji: 04/02/2021

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium