Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Jesteś: Prawo > Jakie pytania zadaje sąd na rozprawie o zaprzeczenie ojcostwa?

Jakie pytania zadaje sąd na rozprawie o zaprzeczenie ojcostwa?

Jeśli szukasz informacji o tym, jakie pytania zadaje sąd na rozprawie o zaprzeczenie ojcostwa, zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem. Dowiesz się z niego, o co możesz być pytany i w jaki sposób przygotować się do procesu.

Tego dowiesz się z artykułu:

Jakie pytania zadaje sąd na rozprawie o zaprzeczenie ojcostwa?

Zastanawiasz się, jakie pytania zadaje sąd na rozprawie o zaprzeczenie ojcostwa, by móc się do nich przygotować?

Otóż sąd na pewno zapyta, czy jesteś pewien, że to nie jest Twoje biologiczne dziecko. Będzie oczekiwać uzasadnienia, dlaczego tak uważasz.

Podobne pytanie zostanie skierowane do matki dziecka – czy jest przekonana, że dziecko ma innego biologicznego ojca.

W przypadku, gdy oboje zaprzeczycie Twojemu ojcostwu, proces może zostać bardzo szybko zakończony. Jeśli wcześniej przeprowadzicie badania DNA, których wynik wykluczający Ciebie jako ojca dziecka przedstawicie w sądzie, pierwsza rozprawa może okazać się ostatnią.

Rozprawa o zaprzeczenie ojcostwa – czego dotyczą pytania sądu?

Gdy matka dziecka będzie zajmować stanowisko, że to Ty jesteś biologicznym ojcem, proces może przybrać inną formę.

Jakie pytania zadaje sąd na rozprawie o zaprzeczenie ojcostwa w tym przypadku? Przede wszystkim sąd będzie wymagać uzasadnienia prezentowanego stanowiska konkretnymi dowodami. Najlepszym i najbardziej wiarygodnym z nich są wyniki testu na ojcostwo, który zaprzecza Twojemu ojcostwu.

Zdarza się, że sąd zleca wykonanie tego badania w trakcie procesu, ale dopiero po zapoznaniu się z innymi przedstawionymi dowodami, takimi jak: zdjęcia, smsy, wiadomości e-mail, filmy, dokumenty, zeznania świadków mających konkretną wiedzę na ten temat. Lepiej jednak być przygotowanym i stawić się w sądzie z wynikiem.

W jaki sposób przygotować się do pytań zadawanych przez sąd na rozprawie o zaprzeczenie ojcostwa?

Najlepszym przygotowaniem do rozprawy jest wcześniejsze przeprowadzenie badań na ojcostwo. Ich wynik to niepodważalny dowód, który nie wymaga dodatkowych potwierdzeń. Dzięki temu zaoszczędzisz sobie nerwów związanych z odpowiadaniem przed sądem na intymne i osobiste pytania dotyczące Twojego prywatnego życia.

Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 07/10/2021

Wpisany w:: Prawo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *