Jak zajść w ciążę? Kilka praktycznych wskazówek Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Związek > Jak zajść w ciążę? Kilka praktycznych wskazówek

Jak zajść w ciążę? Kilka praktycznych wskazówek

Wraz z partnerką podjęliście właśnie jedną z najważniejszych decyzji w życiu – chcecie zostać rodzicami! Jeśli jednak myślisz, że do osiągnięcia szczęścia wystarczy po prostu kochać się bez zabezpieczenia – jesteś w błędzie. Oto kilka praktycznych wskazówek, jak zajść w ciążę w krótkim czasie.

jak zajść w ciążę

Jak zajść w ciążę? Seks w dni płodne to podstawa!

Żeby szybko zajść w ciążę, nie wystarczy często uprawiać seks. Trzeba jeszcze wiedzieć kiedy to robić! Twoja partnerka ma bowiem szansę począć dziecko tylko przez kilka dni w ciągu całego cyklu. Jak zapewne się domyślasz, chodzi o dni płodne. Łącznie jest ich ok. 6 w miesiącu – 4 przed owulacją, dzień owulacji oraz 1 dzień po owulacji. Jeśli kochacie się właśnie w te dni, istnieje duża szansa, że w niedługim czasie zobaczycie dwie kreski na teście ciążowym.

Pamiętajcie jednak, aby nie ograniczać się ze współżyciem jedynie do dni płodnych. Wiele kobiet ma nieregularne cykle, co utrudnia ich dokładne wyznaczenie. Kochając się często i regularnie, macie największe szanse na to, że w końcu traficie na ten najwłaściwszy moment. Starajcie się, aby seks był dla Was przede wszystkim przyjemnością, a nie tylko środkiem do osiągnięcia celu – ciąży.

Jak zajść w ciążę? Nie stresujcie się!

Nadmiernie się stresując, nic nie zdziałacie. Podejdźcie do tematu ciąży ze spokojem i bez presji. Jeśli do tej pory tempo waszego życia było dość intensywne – zwolnijcie. Zmęczenie, podobnie zresztą jak nadmierny stres obniża płodność. Jeśli więc chcecie szybko zajść w ciążę – zrelaksujcie się!

Jak zajść w ciążę

Jak zajść w ciążę? Zrezygnujcie z używek i dobrze się odżywiajcie

Alkohol, papierosy czy tłusta dieta bardzo obniżają jakość komórek rozrodczych – zarówno komórek jajowych, jak i plemników. A jak wiadomo bez nich do zapłodnienia nie dojdzie. Jeśli więc chcecie poprawić swoją płodność i przyspieszyć poczęcie dziecka, zacznijcie zdrowo się odżywiać i zadbajcie o aktywność fizyczną. Nie chodzi o wylewanie „siódmych potów” na siłowni (zbyt intensywny wysiłek fizyczny jest wręcz niewskazany). Wystarczą regularne spacery albo basen. Pozwoli to utrzymać prawidłową wagę, która jest niezwykle ważna w przypadku kobiet przygotowujących się do ciąży. Obydwoje wyeliminujcie też wszelkie używki – w tym papierosy i alkohol.

Jak zajść w ciążę? Wykonajcie badania

Planując ciążę, warto wykonać kilka badań, które ocenią stan waszego zdrowia. W razie wystąpienia jakiś nieprawidłowości, będziecie mogli szybko rozpocząć leczenie, dzięki czemu czas oczekiwania na dziecko nie wydłuży się. Jakie badania uwzględnić?

Oprócz badań podstawowych – morfologii krwi, badania moczu, badania ginekologicznego, USG narządów rodnych czy badań hormonalnych – warto pomyśleć również o badaniach genetycznych. Przede wszystkim należy tu wymienić badanie kariotypu (już z pozoru niewielkie zmiany w obrębie chromosomów mogą być przyczyną niepłodności albo nawykowych poronień), badanie w kierunku trombofilii wrodzonej, czyli genetycznie uwarunkowanej skłonności do nadmiernej krzepliwości krwi czy celiakii oznaczającej trwałą nietolerancję glutenu.

Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 10/04/2018, Data aktualizacji: 31/03/2020

Wpisany w:: Związek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium