Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Związek > Jak dbać o związek po narodzinach dziecka? 5 wskazówek

Jak dbać o związek po narodzinach dziecka? 5 wskazówek

Macie dzieci? Zapewne w Waszym domu zawsze coś się dzieje i nie można narzekać na nudę. Jak dbać o związek po narodzinach dziecka, aby nie zaniedbać partnera/partnerki? Czy jest w ogóle sprawdzony sposób na utrzymanie wciąż właściwych relacji damsko-męskich, kiedy nie jesteście już tylko sami w dwójkę? Warto zapoznać się z kilkoma najlepszymi sposobami, by wciąż czuć się kochanym.

1. Znajdźcie chwilę tylko dla Was

Początkowo ten sposób może wydawać się trudny, kiedy na co dzień jest niezliczona ilość innych obowiązków, które są związane głównie z dziećmi i ich potrzebami. Istotne jest, że chwila wyłącznie dla partnerów stanowi klucz do sukcesu, aby cieszyć się ze swojego związku.

Każda wspólna chwila spędzona tylko w dwójkę jest niezwykle ważna i cenna. Mając dzieci, wiadomo, że nie zawsze można sobie pozwolić na dłuższy wspólny wyjazd, jednakże wystarczy chociaż godzina tygodniowo przeznaczona na wspólną aktywność.

Przykładem może być kolacja w ulubionej restauracji, basen albo oglądnięcie ulubionego czy też nowego filmu w kinie. Zapewne na tę chwilę zawsze zgodzi się przypilnować dzieci babcia czy też inna bliska osoba.

2. Pamiętajcie o małych gestach

Małe gesty przynoszą wielkie rezultaty. Wystarczy bowiem przytulenie w kuchni podczas wspólnego przygotowywania śniadania, spacer trzymając się za rękę albo nawet buziak przed wyjściem do pracy.

Takie znaki wciąż będą świadczyć o tym, że jednej osobie nieustannie zależy na tej drugiej. Niech nawet dzieci widzą, że rodzice tak bardzo są ze sobą związani uczuciowo.

3. Podzielcie się obowiązkami i opieką nad dziećmi

Dbając o związek po narodzinach dziecka, warto umiejętnie podzielić się obowiązkami, aby mieć potem więcej wolnego czasu dla siebie. Przykładowo: kiedy jedno gotuje i sprząta, to niech drugie opiekuje się dziećmi, bawi z nimi.

4. Zauważajcie w sobie partnerów, nie tylko rodziców

Wielu rodziców widząc, ile wiąże się z dziećmi obowiązków, może zastanawiać się, jak dbać o związek po narodzinach dziecka? Tajemnica tkwi w tym, aby nie spoglądać wyłącznie na siebie jako na rodziców, ale także partnerów, ponieważ wciąż łączą Was takie relacje. Zauważcie, że jesteście dalej parą zakochanych w sobie osób!

5. Zadbajcie o relacje w łóżku

Relacje w łóżku są niezwykle ważne, aby zaspokoić pragnienia drugiej osoby. Wspólne chwile nie tylko zbliżą Was do siebie po porodzie, ale także szczególnie partnerce pomogą odbudować swoją pewność siebie. Warto pokazać jej, że nie ważne są dla Ciebie jej rozstępy czy cellulit, w końcu liczą się uczucia.

Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 04/02/2021, Data aktualizacji: 10/05/2021

Wpisany w:: Związek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium