Jak dbać o związek na odległośc? Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Związek > Jak dbać o związek na odległość?

Jak dbać o związek na odległość?

Związki na odległość to znak rozpoznawczy XXI wieku i jednocześnie wyzwanie, któremu sprostają najbardziej zdeterminowani. Jak utrzymać tego typu relację? Jak dbać o związek na odległość? Odpowiedzi znajdziesz w 5 poniższych punktach.

1. Związek na odległość – niezbędne zasady

Podstawą budowania związku na odległość jest zgoda obojga zainteresowanych na tego typu relację. To fundamentalna zasada, bez której budowanie trwałego związku może okazać się niemożliwe. W sytuacji niezgody jedna ze stron może czuć się pokrzywdzona, porzucona i oszukana.
Warto więc w takiej sytuacji postawić na rzetelną komunikację. Szczera rozmowa na temat obopólnych oczekiwań czy ewentualnych obaw jest fundamentalnym elementem budowania trwałych relacji nie tylko na odległość.

2. Kontakt… ale nie bez przerwy!

Rozmowy na videoczacie, na komunikatorach, słodkie e-maile, wiadomości i smsy? Jak najbardziej, jeżeli nie traktujesz ich jako narzędzi kontroli. Każdy lubi dostawać miłe wiadomości i czuć się blisko swojego partnera, jeżeli nie ma w tym przesady.
Zbyt duża dawka zaborczości i podejrzliwości kreuje niepotrzebnie negatywne emocje. Dajcie sobie trochę przestrzeni i przede wszystkim – zaufania! To sprawi, że oboje będziecie czuć się pewnie i komfortowo w każdych okolicznościach.

3. Wspólne pasje – nawet na odległość

Choć na pierwszy rzut oka wydaje się to niemożliwe, to z niewielką dozą kreatywności da się na tym polu wiele zdziałać. Oprócz długich rozmów telefonicznych może warto umówić się np. na plażowanie w tym samym czasie (ale w różnych miejscach!) i dzielić się radością z ukochaną osobą?
Może to być też spacer, pójście do kina na ten sam film, jogging, siłownia, gotowanie na kamerce z lampką szampana? Robienie rzeczy razem, nawet przez komunikator sprawi, że poczujecie się blisko.

4. A może drobne niespodzianki i prezenty?

Kiedy kończą się pomysły na rozmowy lub przydałoby się jakieś urozmaicenie w związku, warto postarać się o podarunki! Odległość w dzisiejszych czasach nie stanowi żadnej przeszkody. Oferta internetowa i sposoby przesyłki są na tyle urozmaicone, że każdy znajdzie coś zadowalającego. Jeżeli dostarczenie wyjątkowego upominku jest utrudnione, zawsze można skorzystać z poczty kwiatowej, która działa niemalże w każdym zakątku świata lub napisać po prostu romantyczny list.

5. Dużo czasu osobno – wykorzystajcie go dobrze

Jak dbać o związek na odległość? Zadbaj najpierw o siebie. To złota zasada, która wydaje się być wciąż aktualna. Rozłąka z drugą połówką jest idealnym czasem na samorealizację, na skoncentrowanie się na swoim zdrowiu, relacjach rodziną czy przyjaciółmi.
Stwarza też możliwości na rozwijanie swojego hobby, o którym być może zawsze marzyłeś. Zaskocz swojego partnera nowymi umiejętnościami, kiedy będziecie razem. Z pewnością oboje nie będziecie żałować, że nie zmarnowaliście czasu podczas waszej rozłąki.

Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 22/04/2021, Data aktualizacji: 23/04/2021

Wpisany w:: Związek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium