Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Badania DNA > Test DNA w obronie użytkowników poczty e-mail.

Test DNA w obronie użytkowników poczty e-mail.

Z niecierpliwością czekasz na ważną wiadomość. Otwierasz skrzynkę e-mailową i co widzisz? Dziesiątki niechcianych reklam i wiadomości. Taka sytuacja potrafiłaby wyprowadzić z równowagi nawet stoika. Na szczęście specjaliści w dziedzinie technologii rzucają Ci koło ratunkowe.

Czy wiesz czym jest Terezjasz?

Jest to program komputerowy, który zaprojektowano z myślą o badaniach genetycznych. Do jego zadań należy porównanie różnych fragmentów DNA i wyszukanie w ich obrębie powtarzających się sekwencji nukleotydów. Tygodnik „New Scientis” donosi, że programiści postawili przed Terezjaszem nie lada zadanie. Zamiast fragmentów DNA dano mu bowiem do analizy niechciane e-maile. Dostarczono mu 65 tysięcy wiadomości elektronicznych, które uznano za spam. Terezjasz przeanalizował je i wyłuskał najczęściej powtarzające się frazy. Wykorzystano przy tym wbudowany w program mechanizm rozpoznający te same białka zakodowane innymi sekwencjami zasad w łańcuchach DNA.

Dzięki tej analizie, Terezjasz poznał „kod genetyczny” niechcianych wiadomości elektronicznych i potrafi skutecznie przed nimi chronić skrzynkę emailową. Tylko pięć listów na sto umknęło jego uwadze ( 96,5% spamu zostaje zatem przez niego unieszkodliwiona) Terezjasza, którego używa się do ochrony przed spamem nazwano Czung-Kwei, od nazwy talizmanu feng shui chroniącego dom przed demonami. Spamerzy miejcie się na baczności! Użytkownicy poczty e-mailowej możecie wreszcie spać spokojnie.
[ Źródło: onet.pl ]

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania pisz na : pytanie@pewnytato.pl

Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 12/10/2015, Data aktualizacji: 20/11/2020

Wpisany w:: Badania DNA, Testy na ojcostwo

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium