Co może zwiększyć ceny testów na ojcostwo? Sprawdź o czym pamiętać Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Co może zwiększyć ceny testów na ojcostwo?

Co może zwiększyć ceny testów na ojcostwo?

Testy na ojcostwo cena – należy poznać wszystkie aspekty oferty przed ostateczną decyzją. Z testami na ojcostwo mogą się wiązać dodatkowe koszty, o których nie zawsze się mówi. Trzeba zawsze dokładnie zapoznać się z ofertą, żeby nie było złudzeń i wszystkie elementy ceny były jawne.

Testy na ojcostwo cena ile wynosi, Jaka jest cena testów na ojcostwo w ciąży, Jaka jest cena testów na ojcostwo do sądu, Czy warto wybrać niską cenę testów na ojcostwo

Testy na ojcostwo cena – ile wynosi?
Jaka jest cena testów na ojcostwo w ciąży?
Jaka jest cena testów na ojcostwo do sądu?
Czy warto wybrać niską cenę testów na ojcostwo?

Testy na ojcostwo cena – ile wynosi?

Koszty badań DNA na pokrewieństwo różnią się między sobą drastycznie, zależnie od jakości ich wykonania oraz od samej dokładności, jakiej się od nich wymaga. Laboratoria rywalizują ze sobą na rynku, dlatego też niektóre posuwają się do nieczystych zagrań, jak używanie niskiej jakości produktów lub ingerowanie w ich skład w celu obniżenia kosztów.

Najtańsze testy na ojcostwo można przeprowadzić za około sześćset złotych, koszt droższych znajduje się w przedziale od 2 do 3 tysięcy.

Jaka jest cena testów na ojcostwo w ciąży?

Testy na ojcostwo przeprowadzane jeszcze w momencie trwania ciąży ciągną za sobą większe koszty, ponieważ ciężej jest uzyskać próbki DNA dziecka w celach porównawczych.

Badania na ojcostwo przeprowadzane od 15 tygodnia ciąży mogą być zaliczone do badań płodowych, związanych z bezpieczeństwem zdrowia dziecka. Ich koszty można przeliczyć w przybliżeniu na 3 tysiące.

Testy na ojcostwo wykonywane po 8 tygodniu ciąży są znacznie droższe. Ma to oczywisty powód – próbek DNA nie pobiera się bezpośrednio od dziecka, lecz wyszczególnia z krwi oddanej przez matkę, co wymaga dużo więcej pracy i czasu. Cena takich badań może dochodzić nawet do 7 tysięcy złotych.

Jaka jest cena testów na ojcostwo do sądu?

Domowe testy na ojcostwo, potocznie nazywane „anonimowymi”, dostępne są najczęściej wysyłkowo, więc ich koszty są stosunkowo niskie. Rzadko jednak są uznawane w sprawach sądowych. Dokumenty zawierające dane na temat wyników badań na ojcostwo muszą przejść przez wiele etapów weryfikacji, dlatego końcowa cena całego procesu przewyższa koszt domowych testów o około tysiąc złotych. Warto jednak wiedzieć, że testy „anonimowe” mogą być uznane w sprawach sądowych, jeśli obie strony się na to zgodzą.

Czy warto wybrać niską cenę testów na ojcostwo?

Niska cena wiąże się nie tylko z obniżeniem jakości samych badań o których wspomniano we wcześniejszych akapitach, ale także z samą jego dokładnością, co podważa sens ich przeprowadzania. Warto zauważyć, że wysoka cena nie zawsze oznacza, że testy na ojcostwo będą przez to lepiej wykonane – najlepiej uzbroić się w cierpliwość i poszukać informacji na temat laboratorium, w którym planuje się zlecić badania.

Data publikacji: 18/06/2019, Data aktualizacji: 04/02/2021

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium