Bądź pewny - wykonaj test na ojscostwo Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Bądź pewny – wykonaj test na ojscostwo

Bądź pewny – wykonaj test na ojscostwo

Decyzja o wykonaniu testu na ojcostwo jest bardzo ważna w życiu każdej niepewnej rodziny. Test na ojcostwo pozwala rozwiać wątpliwości, a w dalszej kolejności egzekwować prawa, przywileje. W jaki sposób wykonać taki test? Gdzie można to zrobić i ile kosztuje? Na wszystkie podstawowe pytania odpowiadamy poniżej.

Co jest potrzebne do testu na ojcostwo, Ile kosztuje test na ojcostwo w aptece, Gdzie zrobić test na ojcostwo dla sądu, Gdzie kupić test na ojcostwo

Co jest potrzebne do testu na ojcostwo?
Ile kosztuje test na ojcostwo w aptece?
Gdzie zrobić test na ojcostwo dla sądu?
Gdzie kupić test na ojcostwo?

Co jest potrzebne do testu na ojcostwo?

Test na ojcostwo jest możliwy, dzięki wykorzystaniu materiału genetycznego. Aby go wykonać, osoba zlecająca musi posiadać próbkę tego materiału. Najczęściej poddawaną badaniom próbką, jest wymaz z policzka. Nie jest to jednak jedyna forma, którą poddać można badaniom. Test na ojcostwo wykonany może być także przy użyciu takiego materiału genetycznego jak włos z cebulką, szczoteczki do zębów, niedopałka papierosa, używanej maszynki do golenia.

Ile kosztuje test na ojcostwo w aptece?

Test na ojcostwo w aptece kosztuje około 50 złotych. Najczęściej cena ta wliczana jest w całkowitą część badania, jako pierwsza jej część. Można wykonać go samodzielnie w domu, bez konieczności pobierania próbek w laboratorium. Istnieje także możliwość odebrania tak pobranej próbki przez kuriera. Dzięki powyższym czynnikom, jest to najdyskretniejsza forma wykonania badań na ojcostwo.

Gdzie zrobić test na ojcostwo dla sądu?

Test na ojcostwo do sądu wykonać można w każdym laboratorium. Osoba zlecająca nie musi posiadać skierowania na takie badanie. Konieczne jest natomiast poinformowanie pracowników laboratorium, że właśnie do takich celów test ten zostanie użyty. Badanie tego typu różni się od badania wykonywanego do celów prywatnych, gdyż przy jego wykonywaniu zachowana jest konkretna procedura. Warto pamiętać także o tym, iż badania do celów sądowych zawsze odbywają się w laboratorium oraz muszą być przy nich obecni świadkowie.

Gdzie kupić test na ojcostwo?

Test na ojcostwo można zakupić w aptece lub przez internet. Jeżeli test kupowany jest przez internet, pakowany jest w specjalne, dyskretne opakowanie. Następnie wystarczy jedynie pobrać próbki, zlecić badanie i cierpliwie czekać na wynik.

Data publikacji: 22/11/2019, Data aktualizacji: 04/02/2021

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium