Badanie na ojcostwo - jak dyskretnie sprawdzić, kto jest ojcem dziecka? Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Mikroślady > Badanie na ojcostwo – jak dyskretnie sprawdzić, kto jest ojcem dziecka?

Badanie na ojcostwo – jak dyskretnie sprawdzić, kto jest ojcem dziecka?

badanie na ojcostwo

Wielu osobom zlecającym badanie na ojcostwo zależy przede wszystkim na dyskrecji. I nie chodzi tu tylko o ochronę danych osobowych, która wydaje się kwestią oczywistą, lecz o możliwość przeprowadzenia badania w taki sposób, aby osoby postronne się o tym nie dowiedziały. Czy jest to możliwe?

Spis treści:
Dyskretne badanie ojcostwa – z dowolnych próbek
Dyskretne pobranie próbek do badania ojcostwa – w domu
Zestaw do pobrania próbek DNA może być przesłany dyskretną przesyłką
Anonimowe zlecenie badania na ojcostwo
Dyskretny kontakt z laboratorium – FILM

Badanie na ojcostwo – dyskretne dzięki możliwości wykonania analizy z dowolnych próbek

Do których poza wymazem z policzka zaliczają się także wyrwane z cebulkami włosy, guma do żucia, szczoteczka zębów, kubek, słomka, puszka po napoju, gryzak, smoczek dziecięcy, jak i wiele innych przedmiotów, po które sięgamy na co dzień. Tego typu materiały warto wykorzystać w przypadku małego dziecka. Zamiast pobierać od niego wymaz z policzka można z powodzeniem dostarczyć do badania w charakterze próbki jego szczoteczkę do zębów, albo smoczek. Nie narażamy go wówczas na stres, a badanie na ojcostwo i tak nie różni się niczym pod względem swojej skuteczności – jest tak samo pewne jak to wykonane z wymazu z policzka. Wyjaśnia to ekspert:

“Pacjenci często decydują się na testy na ojcostwo ze standardowych wymazów z policzka, ponieważ wydaje im się, że badanie wykonane np. ze szczoteczki do zębów będzie mniej pewne. Badanie ojcostwa na postawie wymazu z policzka jest rzeczywiście łatwiejsze do przeprowadzenia. Nie wymaga m.in. zastosowania tylu odczynników. Jednak analiza próbek śladowych, mimo że bardziej skomplikowana, pozwala na uzyskanie tak samo pewnego wyniku. Oczywiście, jeśli pracownicy laboratorium będą posiadali odpowiednią wiedzę na temat badania materiałów innych niż standardowe wymazy.” – wyjaśnia mgr Barbara Prokurat, Dyrektor ds. operacyjnych testDNA Laboratorium Sp. z o.o. Źródło: https://www.testdna.pl/dlaczego-badanie-ojcostwa-z-probek-sladowych-wymaga-duzej-precyzji-i-doswiadczenia/

Badanie na ojcostwo – dyskretne, bo próbki można pobrać we własnym domu

Przy pomocy zamówionego wcześniej i dostarczonego pod wskazany przez zleceniodawcę adres zestawu sterylnych wymazówek. W takim pojedynczym zestawie znajdują się patyczki przypominające te do czyszczenia uszu, którymi pociera się wewnętrzną stronę prawego i lewego policzka u ojca oraz dziecka. Po pobraniu wystarczy je już tylko zapakować i wysłać w przeznaczonej do tego kopercie zwrotnej z wypisanym już adresem laboratorium.

Dzięki temu, że próbki, na podstawie których odbywa się badanie na ojcostwo można pobrać w zaciszu własnego domu, pacjent ma zapewnioną pełną dyskrecję. Ci pacjenci, którzy chcą mieć gwarancję, że wszystkie próbki zostały pobrane prawidłowo, mogą również przyjść na takie pobranie do punktu, w którym wszystkim zajmuje się już profesjonalny personel.

Zestaw do pobrania próbek DNA też może przyjść w formie dyskretnej przesyłki

Wtedy zamiast danych laboratorium (logo i pieczątki) na kopercie znajdują się dane osoby prywatnej. Przeważnie jest nią któryś z pracowników laboratorium. Widząc tak oznakowaną kopertę, osoba postronna nie pozna co stanowi jej zawartość. W podobny sposób, a więc również w formie dyskretnej przesyłki może zostać przekazana informacja o tym, czy badanie na ojcostwo wykluczyło pokrewieństwo mężczyzny z dzieckiem, czy też je potwierdziło. Wynik analizy pacjent może uzyskać także telefonicznie lub mailowo. Nie jest on jednak przekazywany od razu.

Najpierw laboratorium upewnia się, czy rozmawia z właściwą osobą. W tym celu sprawdza, czy w systemie widnieje zlecenia na dane nazwisko. Jeśli tak, oddzwania i prosi o podanie hasła dostępu. W podobny sposób zabezpieczane się również wyniki przesyłane e-mailem.

Badanie na ojcostwo – dyskretne bo może być zlecone anonimowo

Do formularza zlecenia testu na ojcostwo można, lecz nie trzeba wpisywać danych osobowych jego uczestników. Takie anonimowe badanie na ojcostwo daje więc możliwość całkowitej dyskrecji. Osoby biorące udział w badaniu określone zostają po prostu jako „domniemany ojciec” i „dziecko”. W identyczny sposób opisywane są również pobrane od nich próbki.

W jaki sposób laboratoria dbają o dyskretny kontakt?

Zobacz na animacji, w jaki sposób o dyskrecję dba testDNA Laboratorium Sp. z o.o.

Autor: pewnytato.pl

5/5 - (2 głosów / głosy)
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 08/12/2016, Data aktualizacji: 04/02/2021

Wpisany w:: Mikroślady

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium