Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Badania prenatalne – 3 często powtarzane mity

Badania prenatalne – 3 często powtarzane mity

Badania prenatalne służą do oceny zdrowia płodu w czasie ciąży, dzięki czemu można wykryć wiele nieprawidłowości jeszcze w łonie matki. To pozwala zacząć działać tak szybko, jak to tylko możliwe i przygotować się do narodzin maluszka. Wokół badań prenatalnych pojawiło się jednak wiele mitów. Oto 3 najczęściej powtarzane.

badania prenatalne

MIT 1: badania prenatalne są groźne dla płodu

Takie myślenie to błąd. Badania prenatalne pozwalają przecież wykryć wiele różnych wad jeszcze przed narodzinami. Dzięki temu można natomiast zaplanować odpowiednią terapię, a czasami nawet rozpocząć ją jeszcze w łonie matki. Wiele chorych dzieci zyskuje dzięki temu szansę, by w przyszłości jakość ich życia była znacznie lepsza.

MIT 2: Zdrowe i młode kobiety nie muszą przeprowadzać badań prenatalnych

Badania prenatalne to nie tylko amniopunkcja czy biopsja kosmówki. Są to również m.in. badania USG, badania wolnego płodowego DNA czy test PAPP-A. Badaniom prenatalnym powinny poddać się wszystkie przyszłe mamy, by zadbać jak najlepiej o dziecko. Wiele wad i nieprawidłowości pojawia się bowiem losowo i znaczenia nie mają np. wiek czy stan zdrowia kobiety.

MIT 3: badania prenatalne powodują poronienie

Badania prenatalne przesiewowe są całkowicie bezpieczne i nie niosą za sobą żadnych powikłań, ponieważ wykonuje się je na podstawie USG czy krwi. Także badania rozstrzygające są niemal w 100% bezpieczne ze względu na to, że nowoczesny sprzęt jest bardzo dobrej jakości, a specjaliści mają duże doświadczenie w realizacji tego typu badań.

Data publikacji: 25/10/2018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium