Badania na ojcostwo – ile kosztują i czy ich wynik jest pewny? Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Badania na ojcostwo – ile kosztują i czy ich wynik jest pewny?

Badania na ojcostwo – ile kosztują i czy ich wynik jest pewny?

Badania na ojcostwo są najpewniejszym sposobem na potwierdzenie albo wykluczenie, czy dany mężczyzna to biologiczny ojciec danego dziecka. Dowiedz się, od czego zależy cena takich testów genetycznych, kiedy można je wykonać i jak długo czeka się na wynik.

Ile kosztują badania na ojcostwo, Czy badania na ojcostwo są pewne, Kiedy można zrobić badania na ojcostwo, Ile trzeba czekać na wynik badania na ojcostwo

  1. Ile kosztują badania na ojcostwo?
  2. Czy badania na ojcostwo są pewne?
  3. Kiedy można zrobić badania na ojcostwo?
  4. Ile trzeba czekać na wynik badania na ojcostwo?

Ile kosztują badania na ojcostwo?

To, ile kosztują badania na ojcostwo, zależy m.in. od pewności i doświadczenia laboratorium (czy ma akredytację i certyfikaty, jakich pracowników zatrudnia), używanych odczynników oraz badanej liczby markerów (analiza 24 markerów DNA gwarantuje pewny wynik bez udziału matki).

A co z badaniami za 500 złotych? Tutaj warto uważać. Bardzo tanie laboratoria często nie mają akredytacji i certyfikatów, korzystają z odczynników „domowej roboty” i oszczędzają na szkoleniach personelu. Niska cena nierzadko jest także ceną początkową – potem konieczne są dopłaty, np. za przesłanie dodatkowej próbki.

Czy badania na ojcostwo są pewne?

Chcąc wykonać test DNA, zastanawiasz się na pewno, czy badania na ojcostwo są pewne. Jeśli realizujesz je w certyfikowanym i akredytowanym laboratorium – tak, są pewne. Zwróć zatem uwagę, czy laboratorium ma akredytację PCA, czy bierze udział w programach biegłości i czy dba o podnoszenie kwalifikacji pracowników. Ważne są też stosowane odczynniki i wdrożone procedury.

Kiedy można zrobić badania na ojcostwo?

Pewny test na ojcostwo zrobisz już od skończonego 8 tygodnia ciąży – to najwcześniej dostępne badanie tego rodzaju, które wykonuje się na podstawie krwi ciężarnej i wymazu z policzka od ojca. A kiedy można zrobić badania na ojcostwo po narodzinach? Przeprowadzenie testu możliwe jest już od drugiej doby życia dziecka.

Ile trzeba czekać na wynik badania na ojcostwo?

Wynik testu na ojcostwo zwykle dostępny jest już w kilka dni roboczych. Bardzo często można przyspieszyć go nawet do 24-48 godzin (badanie express). A ile trzeba czekać na wynik badania na ojcostwo w ciąży? W tym przypadku wynik również uzyskuje się najczęściej w kilka dni – także z możliwością przyspieszenia.

Data publikacji: 30/01/2019, Data aktualizacji: 03/11/2020

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium