Badania DNA – ustalenie ojcostwa i pokrewieństwa Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Badania DNA – ustalenie ojcostwa i pokrewieństwa

Badania DNA – ustalenie ojcostwa i pokrewieństwa

Dzięki badaniom genetycznym mamy obecnie naprawdę wiele możliwości. Badania DNA pozwalają na przykład sprawdzić, czy dane osoby są ze sobą spokrewnione. Dla wielu rodzin to jedyna szansa, aby na zawsze zyskać pewność, rozwiązać kwestie prawne i pozbyć wątpliwości.

badania dna

Badania DNA – test na ojcostwo

Badania DNA dają szansę, by jednoznacznie wykluczyć lub potwierdzić ojcostwo. Aby to zrobić, konieczne jest porównanie materiału genetycznego od domniemanego ojca i dziecka, co gwarantuje pewny wynik. Test na ojcostwo można wykonać jeszcze zanim dziecko przyjdzie na świat – od. 8. tygodnia ciąży. Rezultat badania jest tak samo pewny jak po narodzinach.

Badania DNA – test na pokrewieństwo

Czy to moja siostra? Czy to na pewno moja wnuczka? Czy to dziecko rzeczywiście pochodzi od mojego syna? Badania DNA pozwalają odpowiedzieć na tego typu pytania. Bez udziału ojca umożliwiają ustalenie pokrewieństwa, np. między babcią i wnuczką czy wujkiem i bratankiem. Takie badania wykorzystywane są również w sądzie.

Badania DNA – na podstawie każdej próbki

DNA może zostać wyizolowane niemal z każdego przedmiotu, na którym znajduje się genetyczny materiał danej osoby. Wcale nie trzeba więc przekazywać wymazów z policzka czy próbki krwi. Co można zatem wykorzystać do testu ojcostwa lub pokrewieństwa? Między innymi smoczek, gryzaczek, puszkę po napoju, włosy z cebulkami, kubek, inhalator, niedopałek papierosa, sztućce czy nawet nadgryzione ciastko. Warto wybrać więc dobre laboratorium, które analizuje takie materiały.

Data publikacji: 31/10/2018, Data aktualizacji: 25/11/2020

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium