Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Nietolerancja laktozy u dorosłych spotyka coraz więcej Polaków

Nietolerancja laktozy u dorosłych spotyka coraz więcej Polaków

Niestety nie wystarczy zrezygnować tylko z produktów mlecznych – bardzo ważne jest ustalenie przede wszystkim źródła nietolerancji laktozy u dorosłych. Najczęstszą przyczyną tego schorzenia jest zmiana w genie odpowiedzialnym za wytwarzanie enzymu trawiącego laktozę.

nietolerancja laktozy u dorosłych

Nietolerancja laktozy u dorosłych dzieli się na genetyczną oraz nabytą

Dlaczego podział ten jest tak ważny? Ponieważ w zależności od podłoża schorzenia, jest ono odwracalne lub nie. Tak jak wcześniej wspominaliśmy, przyczyną Nietolerancja laktozy, może być zmiana w konkretnym genie, co świadczy o wrodzonej postaci choroby. Jeśli jednak nie jest ona spowodowana mutacją genu, istnieje duże prawdopodobieństwo odwracalności Twoich objawów i całego schorzenia. W tym celu należy odpowiednio rozpoznać źródło problemu oraz je wyleczyć. Przyczyną może być np. infekcja bakteryjna lub celiakia.

Nietolerancja laktozy – objawy u dorosłych osób

Nietolerancja tego cukru mlecznego powoduje nie tylko bóle brzucha czy biegunki. Nietolerancja laktozy uwzględniają również wymioty, wzdęcia, nudności, dużą ilość gazów oraz spadek koncentracji. Choroba jest także przyczyną bardzo groźnych powikłań, np. osteoporozy, zespołu jelita nadwrażliwego, zapalenia zatok, egzemy czy astmy. Takie objawy mogą również prowadzić do uczucia zmęczenia, a nawet do problemów ze snem. To one powinny dać Ci jasny sygnał, że w Twoim organizmie dzieje się coś niedobrego.

Jako, iż produkty mleczne są doskonałym źródłem wapnia, chorzy na nietolerancję często nie zapewniają organizmowi odpowiedniej dawki tego pierwiastka, co wpływa negatywnie na ich kości i stawy. Jeszcze bardziej narażone są kobiety w ciąży – wszystkie witaminy dla dziecka przedostają się przecież wraz z pokarmem. Jeżeli więc nie jesteśmy w stanie dostarczyć maluchowi wapnia, budowa jego kości i zębów może być nieprawidłowa

Pamiętaj – im wcześniej zdiagnozowana choroba, tym większe prawdopodobieństwo wyleczenia Cię z niej całkowicie. Jeśli zauważyłeś u siebie powyższe objawy, nie zwlekaj i skontaktuj się z najbliższym lekarzem.

Data publikacji: 12/10/2018, Data aktualizacji: 14/11/2018

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium