Nietolerancja laktozy - objawy? Zrób test genetyczny i miej pewność! Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Nietolerancja laktozy – objawy? Zrób test genetyczny i miej pewność!

Nietolerancja laktozy – objawy? Zrób test genetyczny i miej pewność!

Nietolerancja laktozy – badania skierowane na wykrywanie tej choroby są szybkie, nieinwazyjne i bezbolesne. Co więcej, oferują szybką diagnozę i możesz dzięki nim uniknąć ponoszenia zbędnych kosztów (w końcu produkty bezlaktozowe są dużo droższe od tych, które zawierają laktozę). Pamiętaj też, że otrzymany wynik jest ważny przez całe życie.

Nietolerancja laktozy objawy

Nietolerancja laktozy – objawy a spożycie mleka

Nietolerancja laktozy – jakie są? W ostatnim czasie w sieci popularny stał się domowy test na nietolerancję laktozy, który polega na wypiciu szklanki mleka i obserwowaniu, czy działanie to wywoła niepożądane reakcje organizmu. Jednak zdecydowanie nie powinniśmy ufać takim internetowym testom i zamiast tego przeprowadzić wiarygodne badanie, które wykonywane jest przez profesjonalistów. Dlaczego? Ponieważ również osoby z nietolerancją laktozy nie odczuwają dolegliwości po spożyciu jej niewielkiej ilości i są w stanie przyjąć nawet do 12 gram tego cukru mlecznego. Z tego względu, aby jednoznacznie stwierdzić, czy mamy do czynienia z trwałą nietol­er­ancją lak­tozy, czy może jest ona spowodowana inną przyczyną, konieczne jest wykonanie badania genetycznego.

Nietolerancja laktozy – objawy występujące u chorych osób

W przypadku nietolerancji laktozy – objawy, które najczęściej dotykają chore osoby to biegunki, wzdęcia, a także bóle brzucha, stawów i kości. Kluczowe jest ustalenie czy występujące schorzenie ma podłoże genetyczne, czy może zostało nabyte. W tym drugim przypadku, wystarczy wyleczyć przyczynę problemu, dzięki czemu będzie można powrócić do spożywania mlecznych produktów. Warto podkreślić, że kompletny test skupia się na analizie wszystkich polimor­fizmów genu LCT, które mogą być odpowiedzialne za nietolerancję laktozy. Dlatego istotne jest znalezienie laboratorium, które wykonuje pełną wersję badania.

Data publikacji: 11/10/2018, Data aktualizacji: 14/11/2018

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium