Dowiedz się jak leczyć niepłodność! Kilka ważnych wskazówek Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Dowiedz się jak leczyć niepłodność!

Dowiedz się jak leczyć niepłodność!

Walka z niepłodnością stanowi niezwykle ciężkie zadanie dla przyszłych rodziców, jednak wystarczająca ilość samozaparcia oraz wsparcie specjalistów mogą pomóc każdej parze. Jak leczyć niepłodność?

jak leczyć niepłodność

Jak leczyć niepłodność w domu?

Każda para może wprowadzić do swojego życia elementy, które znacznie zwiększą szansę na udane poczęcie dziecka. Jak leczyć niepłodność na własną rękę? Przede wszystkim warto postawić na zdrowy i aktywny tryb życia. Pełnowartościowa dieta, ćwiczenia fizyczne, odpoczynek oraz stronienie od używek i stresu mogą zdziałać prawdziwe cuda. Z kolei panowie powinni zwrócić szczególną uwagę na nieprzegrzewanie swojego organizmu. Sauna i gorące kąpiele są niewskazane.

Jak leczyć niepłodność u specjalisty?

Wizyty u lekarzy mogą być konieczne, jeśli chcemy poznać przyczynę niepłodności i skutecznie z nią walczyć. Jakich specjalistów warto odwiedzić? Kobieta powinna umówić się na wizytę do ginekologa oraz endokrynologa, natomiast mężczyzna przede wszystkim do urologa. Najczęstsze metody leczenia niepłodności skupiają się na spermatogenezie u mężczyzn lub na stymulacji owulacji u kobiet. Jest to osiągane poprzez łączenie środków farmakologicznych oraz hormonów. Infekcję wyleczą same antybiotyki, a wady anatomiczne zniweluje operacja.

Badania DNA – jak mogą Ci pomóc

Jeśli wizyty u specjalistów nie przyniosły oczekiwanych rezultatów warto odwiedzić poradnię genetyczną i zbadać materiał genetyczny kobiety i mężczyzny. Do najpopularniejszych badań DNA należą badania kariotypu czyli chromosomów oraz poszczególnych genów (u kobiet – CYP21A2, u mężczyzn – CFTR).

Niepłodność a bezpłodność – różnice

Wiele osób używa tych pojęć wymiennie, jednak jest to błąd – niepłodność i bezpłodność oznaczają dwie zupełnie różne rzeczy. Trwała niezdolność poczęcia dziecka, która nie podlega leczeniu, to bezpłodność i dotyka ona około 3-5% osób starających się o potomstwo. Z kolei niepłodność może być leczona, gdyż jest jedynie przejściowym stanem, a zdecydowana większość osób doświadczających jej może w przyszłości cieszyć się z potomstwa.

Data publikacji: 05/06/2018, Data aktualizacji: 13/06/2018

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium