Badania DNA pomogły w odnalezieniu zaginionej Magdy z Sosnowca? - Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA Przeskocz do treści
Ustalenie ojcostwa, ustalanie ojcostwa, badania DNA
Dyskretny test na ojcostwo!
Jesteś: Aktualności > Badania DNA pomogły w odnalezieniu zaginionej Magdy z Sosnowca?

Badania DNA pomogły w odnalezieniu zaginionej Magdy z Sosnowca?

Współpracujące z naszym portalem laboratorium testDNA pomagało detektywowi Krzysztofowi Rutkowskiemu w odnalezieniu zaginionej 24 stycznia Magdy z Sosnowca. Czy test DNA nadał tej sprawie nowy kierunek?

O zniknięciu Magdy policjanci zostali poinformowani 24 stycznia po godzinie 18. Informacja ta została przekazana przez pracowników pogotowania ratunkowego, którzy udzielali pomocy poszkodowanej w wynuki ataku nieznanego sprawcy matki dziewczynki. Sprawca zaatakował 22-letnią kobietę od tyłu i uprowadził dziecko.

Jakie cechy charakterystyczne opisywały Magdę?

Magda ma 60-70 cm wzrostu, ciemnozielone oczy i ciemnobrązowe włosy wytarte z tylu głowy. W chwili zniknięcia ubrana była w różową czapkę z białym trójkątem z przodu, dwuczęściowy pluszowy komplet koloru beżowego zapinany na zamek, spodnie w tym samym kolorze i białe rękawiczki. Wraz z dzieckiem zniknął różowy kocyk w różnokolorowe misie.

Kto zaangażował się w poszukiwania?

W poszukiwania półrocznej Magdy zaangażowała się nie tylko rodzina i znajomi ale także detektyw Rutkowski. Poprosił on o pomoc laboratorium testDNA. Wykonało ono dla niego nieodpłatnie badanie DNA, w wyniku którego ustalono profil genetyczny dziecka a także dowiedziono ojcostwa Bartłomieja Waśniewskiego (w mediach pojawiły się spekulacje jakoby nie był on biologicznym ojcem dziewczynki). Aby zagwarantować najwyższą czułość wyniku laboratorium zaangażowało do współpracy austriackich specjalistów – Mag. Susanne Haas oraz Mag.Dr. Monika Buhre.

Więcej informacji na temat współpracy detektywa Rutkowskiego z laboratorium testDNA znajdziesz tutaj…

Oceń
Podoba Ci się artykuł? Podziel się

Data publikacji: 21/10/2015, Data aktualizacji: 16/09/2020

Wpisany w:: Aktualności, Badania DNA

Pewny test na ojcostwo
Czy na pewno płacisz alimenty na swoje dziecko?
Akredytowane laboratorium